RKC luidt carnaval in met late zege op Fortuna Sittard
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft het carnavalsweekeinde ingeluid met een overwinning op Fortuna Sittard. De Waalwijkers, die in een speciaal carnavalsshirt speelden, kwamen kort na rust op achterstand door een doelpunt van Burak Yilmaz. In het laatste kwartier trok de thuisclub de wedstrijd echter naar zich toe via treffers van Michiel Kramer, invaller Julen Lobete en Florian Jozefzoon: 3-1. Mats Seuntjens, die eind vorig jaar Fortuna verruilde voor RKC, speelde een grote rol bij die laatste twee treffers.
Trainer Julio Velázquez van de Limburgse club zag het allemaal met afgrijzen aan vanaf de tribune. De Spanjaard was kort na de openingstreffer van Yilmaz weggestuurd door scheidsrechter Bas Nijhuis, die binnen een paar seconden twee gele kaarten gaf aan Velázquez vanwege aanhoudend commentaar.
RKC nam door de zege 3 punten afstand van Fortuna. De Waalwijkers staan met 29 punten voorlopig op de achtste plaats, de Limburgers nemen met 26 punten de tiende plek in.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
7 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
22 uur geleden