RKC luidt carnaval in met late zege op Fortuna Sittard
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft het carnavalsweekeinde ingeluid met een overwinning op Fortuna Sittard. De Waalwijkers, die in een speciaal carnavalsshirt speelden, kwamen kort na rust op achterstand door een doelpunt van Burak Yilmaz. In het laatste kwartier trok de thuisclub de wedstrijd echter naar zich toe via treffers van Michiel Kramer, invaller Julen Lobete en Florian Jozefzoon: 3-1. Mats Seuntjens, die eind vorig jaar Fortuna verruilde voor RKC, speelde een grote rol bij die laatste twee treffers.
Trainer Julio Velázquez van de Limburgse club zag het allemaal met afgrijzen aan vanaf de tribune. De Spanjaard was kort na de openingstreffer van Yilmaz weggestuurd door scheidsrechter Bas Nijhuis, die binnen een paar seconden twee gele kaarten gaf aan Velázquez vanwege aanhoudend commentaar.
RKC nam door de zege 3 punten afstand van Fortuna. De Waalwijkers staan met 29 punten voorlopig op de achtste plaats, de Limburgers nemen met 26 punten de tiende plek in.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
3 uur geleden