RKC luidt carnaval in met late zege op Fortuna Sittard
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft het carnavalsweekeinde ingeluid met een overwinning op Fortuna Sittard. De Waalwijkers, die in een speciaal carnavalsshirt speelden, kwamen kort na rust op achterstand door een doelpunt van Burak Yilmaz. In het laatste kwartier trok de thuisclub de wedstrijd echter naar zich toe via treffers van Michiel Kramer, invaller Julen Lobete en Florian Jozefzoon: 3-1. Mats Seuntjens, die eind vorig jaar Fortuna verruilde voor RKC, speelde een grote rol bij die laatste twee treffers.
Trainer Julio Velázquez van de Limburgse club zag het allemaal met afgrijzen aan vanaf de tribune. De Spanjaard was kort na de openingstreffer van Yilmaz weggestuurd door scheidsrechter Bas Nijhuis, die binnen een paar seconden twee gele kaarten gaf aan Velázquez vanwege aanhoudend commentaar.
RKC nam door de zege 3 punten afstand van Fortuna. De Waalwijkers staan met 29 punten voorlopig op de achtste plaats, de Limburgers nemen met 26 punten de tiende plek in.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
13 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
16 uur geleden