RKC is aanvaller Sow nog steeds kwijt
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is aanvaller Sylla Sow kwijt. De selectie van trainer Fred Grim begon vorige week aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Sow ontbrak daarbij en ook maandag stond de Gelderlander niet op het veld.
"Zijn status is dat hij er niet is", zei de nieuwe technisch directeur Mo Allach bij FOX Sports. "In principe zou hij er moeten zijn. We proberen hier en daar wel contact te krijgen, maar dat is niet makkelijk. Ik hoop dat hij in de komende dagen wel komt."
De 24-jarige Sow maakte afgelopen seizoen vier doelpunten in twintig competitiewedstrijden voor de club die onderaan stond toen de eredivisie als gevolg van de coronacrisis werd afgebroken. De KNVB besloot geen promotie en degradatie toe te passen, waardoor RKC ondanks de uitzichtloze positie toch op het hoogste niveau mocht blijven. Sow zou in de belangstelling staan van enkele buitenlandse clubs. "Ik ben ontzettend benieuwd waarom hij er niet is. Als hij komt, gaan we eerst met elkaar om de tafel zitten om het over deze situatie te hebben."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
12 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
14 uur geleden