Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC houdt kans op directe handhaving in eigen hand

RKC houdt kans op directe handhaving in eigen hand

WAALWIJK/ROTTERDAM (ANP) - RKC Waalwijk heeft dankzij een late gelijkmaker tegen PEC Zwolle de kans op directe handhaving in de Eredivisie nog in eigen hand. Invaller Richonell Margaret maakte voor eigen publiek in de voorlaatste minuut de 1-1, waardoor RKC concurrent Excelsior nog op doelsaldo voorblijft in de strijd om de veilige vijftiende plek. RKC speelt volgende week nog bij kampioen PSV, Excelsior moet naar stadgenoot Feyenoord.

Heracles zou, ondanks de 4-0-nederlaag bij Excelsior, bij een nederlaag van RKC definitief veilig zijn. Richting het afsluitende thuisduel met Fortuna Sittard moeten de Almeloërs zich nog enigszins zorgen maken. De nummer 14 heeft 3 punten voorsprong op RKC en Excelsior, maar wel een veel minder doelsaldo.

Heracles, dat nog 1 punt nodig had om zich definitief veilig te spelen, maakte weinig indruk in Rotterdam. Excelsior kreeg de beste kansen via met name Troy Parrott, maar miste aanvankelijk scherpte in de afronding. In de blessuretijd van de eerste helft en in de 66e minuut tikte de Ier de bal alsnog in een leeg doel. Couhaib Driouech maakte de zonnige middag voor eigen publiek met nog twee treffers aanvankelijk extra mooi, totdat de late gelijkmaker van RKC in Waalwijk viel.

RKC zou bij een overwinning een grote stap zetten naar directe handhaving. Kansen om op voorsprong te komen kwamen er ook in de eerste helft, maar onder anderen Chris Lokesa en David Min misten. Een van richting veranderd schot van Lennart Thy bracht het al uitgespeelde PEC na een uur op voorsprong. Na een rode kaart voor Zico Buurmeester, voor het neerhalen van een doorgebroken speler, viel de gelijkmaker alsnog. PEC kreeg de bal niet weg na een mislukte vrije trap en zag Margaret uiteindelijk afronden.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bezorgt FC Barcelona eerste competitienederlaag

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.

1 uur geleden
Frenkie de Jong maakt rentree bij FC Barcelona in El Clásico

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
FC Twente gaat AZ voorbij na overwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.

2 uur geleden
Bayern weer koploper in Bundesliga na zege bij SC Freiburg

FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.

4 uur geleden
Ajax wint uitwedstrijd tegen Sparta en klimt naar tweede plaats

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.

5 uur geleden
Doelpuntenmaker Til ziet PSV laatste weken te veel kansen missen

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."

6 uur geleden
WK gewichtheffen in 2030 eerste WK in Rusland sinds invasie

LAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.

6 uur geleden