RKC houdt kans op directe handhaving in eigen hand
WAALWIJK/ROTTERDAM (ANP) - RKC Waalwijk heeft dankzij een late gelijkmaker tegen PEC Zwolle de kans op directe handhaving in de Eredivisie nog in eigen hand. Invaller Richonell Margaret maakte voor eigen publiek in de voorlaatste minuut de 1-1, waardoor RKC concurrent Excelsior nog op doelsaldo voorblijft in de strijd om de veilige vijftiende plek. RKC speelt volgende week nog bij kampioen PSV, Excelsior moet naar stadgenoot Feyenoord.
Heracles zou, ondanks de 4-0-nederlaag bij Excelsior, bij een nederlaag van RKC definitief veilig zijn. Richting het afsluitende thuisduel met Fortuna Sittard moeten de Almeloërs zich nog enigszins zorgen maken. De nummer 14 heeft 3 punten voorsprong op RKC en Excelsior, maar wel een veel minder doelsaldo.
Heracles, dat nog 1 punt nodig had om zich definitief veilig te spelen, maakte weinig indruk in Rotterdam. Excelsior kreeg de beste kansen via met name Troy Parrott, maar miste aanvankelijk scherpte in de afronding. In de blessuretijd van de eerste helft en in de 66e minuut tikte de Ier de bal alsnog in een leeg doel. Couhaib Driouech maakte de zonnige middag voor eigen publiek met nog twee treffers aanvankelijk extra mooi, totdat de late gelijkmaker van RKC in Waalwijk viel.
RKC zou bij een overwinning een grote stap zetten naar directe handhaving. Kansen om op voorsprong te komen kwamen er ook in de eerste helft, maar onder anderen Chris Lokesa en David Min misten. Een van richting veranderd schot van Lennart Thy bracht het al uitgespeelde PEC na een uur op voorsprong. Na een rode kaart voor Zico Buurmeester, voor het neerhalen van een doorgebroken speler, viel de gelijkmaker alsnog. PEC kreeg de bal niet weg na een mislukte vrije trap en zag Margaret uiteindelijk afronden.
Meer uit Voetbal
MONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.
33 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
10 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
10 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
14 uur geleden