Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC houdt kans op directe handhaving in eigen hand

RKC houdt kans op directe handhaving in eigen hand

WAALWIJK/ROTTERDAM (ANP) - RKC Waalwijk heeft dankzij een late gelijkmaker tegen PEC Zwolle de kans op directe handhaving in de Eredivisie nog in eigen hand. Invaller Richonell Margaret maakte voor eigen publiek in de voorlaatste minuut de 1-1, waardoor RKC concurrent Excelsior nog op doelsaldo voorblijft in de strijd om de veilige vijftiende plek. RKC speelt volgende week nog bij kampioen PSV, Excelsior moet naar stadgenoot Feyenoord.

Heracles zou, ondanks de 4-0-nederlaag bij Excelsior, bij een nederlaag van RKC definitief veilig zijn. Richting het afsluitende thuisduel met Fortuna Sittard moeten de Almeloërs zich nog enigszins zorgen maken. De nummer 14 heeft 3 punten voorsprong op RKC en Excelsior, maar wel een veel minder doelsaldo.

Heracles, dat nog 1 punt nodig had om zich definitief veilig te spelen, maakte weinig indruk in Rotterdam. Excelsior kreeg de beste kansen via met name Troy Parrott, maar miste aanvankelijk scherpte in de afronding. In de blessuretijd van de eerste helft en in de 66e minuut tikte de Ier de bal alsnog in een leeg doel. Couhaib Driouech maakte de zonnige middag voor eigen publiek met nog twee treffers aanvankelijk extra mooi, totdat de late gelijkmaker van RKC in Waalwijk viel.

RKC zou bij een overwinning een grote stap zetten naar directe handhaving. Kansen om op voorsprong te komen kwamen er ook in de eerste helft, maar onder anderen Chris Lokesa en David Min misten. Een van richting veranderd schot van Lennart Thy bracht het al uitgespeelde PEC na een uur op voorsprong. Na een rode kaart voor Zico Buurmeester, voor het neerhalen van een doorgebroken speler, viel de gelijkmaker alsnog. PEC kreeg de bal niet weg na een mislukte vrije trap en zag Margaret uiteindelijk afronden.

Meer uit Voetbal

Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

48 minuten geleden
United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

15 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

22 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

1 dag geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

1 dag geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 dag geleden