RKC houdt kans op directe handhaving in eigen hand
WAALWIJK/ROTTERDAM (ANP) - RKC Waalwijk heeft dankzij een late gelijkmaker tegen PEC Zwolle de kans op directe handhaving in de Eredivisie nog in eigen hand. Invaller Richonell Margaret maakte voor eigen publiek in de voorlaatste minuut de 1-1, waardoor RKC concurrent Excelsior nog op doelsaldo voorblijft in de strijd om de veilige vijftiende plek. RKC speelt volgende week nog bij kampioen PSV, Excelsior moet naar stadgenoot Feyenoord.
Heracles zou, ondanks de 4-0-nederlaag bij Excelsior, bij een nederlaag van RKC definitief veilig zijn. Richting het afsluitende thuisduel met Fortuna Sittard moeten de Almeloërs zich nog enigszins zorgen maken. De nummer 14 heeft 3 punten voorsprong op RKC en Excelsior, maar wel een veel minder doelsaldo.
Heracles, dat nog 1 punt nodig had om zich definitief veilig te spelen, maakte weinig indruk in Rotterdam. Excelsior kreeg de beste kansen via met name Troy Parrott, maar miste aanvankelijk scherpte in de afronding. In de blessuretijd van de eerste helft en in de 66e minuut tikte de Ier de bal alsnog in een leeg doel. Couhaib Driouech maakte de zonnige middag voor eigen publiek met nog twee treffers aanvankelijk extra mooi, totdat de late gelijkmaker van RKC in Waalwijk viel.
RKC zou bij een overwinning een grote stap zetten naar directe handhaving. Kansen om op voorsprong te komen kwamen er ook in de eerste helft, maar onder anderen Chris Lokesa en David Min misten. Een van richting veranderd schot van Lennart Thy bracht het al uitgespeelde PEC na een uur op voorsprong. Na een rode kaart voor Zico Buurmeester, voor het neerhalen van een doorgebroken speler, viel de gelijkmaker alsnog. PEC kreeg de bal niet weg na een mislukte vrije trap en zag Margaret uiteindelijk afronden.
Meer uit Voetbal
OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
17 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
12 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
15 uur geleden