RKC en PEC Zwolle schieten weinig op met gelijkspel
WAALWIJK (ANP) - Het duel tussen RKC Waalwijk en PEC Zwolle heeft geen doelpunten opgeleverd (0-0). Dat was niet zo verwonderlijk, want beide ploegen schoten slechts eenmaal op doel in het povere duel.
RKC en PEC Zwolle schoten weinig op met het gelijkspel. De thuisploeg pakte na drie verloren competitiewedstrijden op rij weliswaar het eerst puntje in het nieuwe kalenderjaar, maar het verschil met ADO Den Haag is nog altijd 5 punten. ADO heeft bovendien een duel minder gespeeld dan de hekkensluiter van de eredivisie.
PEC Zwolle is in 2020 nog altijd ongeslagen, na eerdere gelijke spelen tegen FC Utrecht (3-3) en Willem II (0-0) en een nipte zege op FC Groningen (1-0). Toch heeft het elftal van trainer John Stegeman slechts één punt meer dan nummer zestien VVV-Venlo, dat op basis van de huidige klassering aan het einde van de competitie in de play-offs om promotie/degradatie moet uitkomen.
Zoals wel vaker dit seizoen deed RKC weinig onder voor de tegenstander. Voor rust verzuimden Emil Hansson en Richard van der Venne de thuisploeg op voorsprong te brengen. PEC Zwolle kreeg in de tweede helft de beste kans. Lennart Thy raakte de bal echter niet vol en schoot daardoor naast.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
21 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
5 uur geleden