Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC brengt Emmen weer dichter bij degradatie uit de Eredivisie

RKC brengt Emmen weer dichter bij degradatie uit de Eredivisie

WAALWIJK (ANP) - Ahmed Touba heeft RKC Waalwijk aan een zege op FC Emmen geholpen. De Belgische verdediger trof in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd doel met een afstandsschot: 1-0.

Zo verstevigde RKC de 15e plaats van de Eredivisie, een positie die aan het einde van het seizoen goed is voor handhaving op het hoogste niveau. Voor Emmen kwam degradatie weer dichterbij. De ploeg blijft hekkensluiter, met 13 punten minder dan RKC. De ploeg van trainer Dick Lukkien wacht na 22 competitieduels nog altijd op de eerste zege van het seizoen.

RKC, spelend in een opmerkelijk carnavalsshirt met veel bonte kleuren, was vooral voor rust veel gevaarlijker dan Emmen. Thijs Oosting raakte de paal en zag even later ook hoe verdediger Miguel Araujo zijn inzet nog net voor de doellijn keerde. Ola John strafte bijna een blunder van zijn directe tegenstander Ricardo van Rhijn af. De loopbaan van beide voetballers is anders gelopen dan dat ze aanvankelijk voor ogen hadden. Ze speelden in 2013 nog samen met elkaar in het Nederlands elftal tijdens een oefenduel met Italië.

De eerste kans van Emmen liet tot de 48e minuut op zich wachten. Michael de Leeuw verscheen oog in oog met doelman Kostas Lamprou, maar hij schoot hard over. Het bleef voor de bezoekers bij die ene mogelijkheid. Melle Meulensteen en Richard van der Venne waren namens RKC nog dicht bij een treffer, voordat Touba wel doel trof.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

3 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

3 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

5 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

5 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

6 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

6 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

7 uur geleden