Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC brengt Emmen weer dichter bij degradatie uit de Eredivisie

RKC brengt Emmen weer dichter bij degradatie uit de Eredivisie

WAALWIJK (ANP) - Ahmed Touba heeft RKC Waalwijk aan een zege op FC Emmen geholpen. De Belgische verdediger trof in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd doel met een afstandsschot: 1-0.

Zo verstevigde RKC de 15e plaats van de Eredivisie, een positie die aan het einde van het seizoen goed is voor handhaving op het hoogste niveau. Voor Emmen kwam degradatie weer dichterbij. De ploeg blijft hekkensluiter, met 13 punten minder dan RKC. De ploeg van trainer Dick Lukkien wacht na 22 competitieduels nog altijd op de eerste zege van het seizoen.

RKC, spelend in een opmerkelijk carnavalsshirt met veel bonte kleuren, was vooral voor rust veel gevaarlijker dan Emmen. Thijs Oosting raakte de paal en zag even later ook hoe verdediger Miguel Araujo zijn inzet nog net voor de doellijn keerde. Ola John strafte bijna een blunder van zijn directe tegenstander Ricardo van Rhijn af. De loopbaan van beide voetballers is anders gelopen dan dat ze aanvankelijk voor ogen hadden. Ze speelden in 2013 nog samen met elkaar in het Nederlands elftal tijdens een oefenduel met Italië.

De eerste kans van Emmen liet tot de 48e minuut op zich wachten. Michael de Leeuw verscheen oog in oog met doelman Kostas Lamprou, maar hij schoot hard over. Het bleef voor de bezoekers bij die ene mogelijkheid. Melle Meulensteen en Richard van der Venne waren namens RKC nog dicht bij een treffer, voordat Touba wel doel trof.

Meer uit Voetbal

Timber mist WK met Oranje, Geertruida aan selectie toegevoegd

NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.

53 minuten geleden
KNVB verdient alleen geld als Oranje wereldtitel wint

NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.

1 uur geleden
Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

5 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

8 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

8 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

21 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

21 uur geleden