RKC brengt Emmen weer dichter bij degradatie uit de Eredivisie
WAALWIJK (ANP) - Ahmed Touba heeft RKC Waalwijk aan een zege op FC Emmen geholpen. De Belgische verdediger trof in de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd doel met een afstandsschot: 1-0.
Zo verstevigde RKC de 15e plaats van de Eredivisie, een positie die aan het einde van het seizoen goed is voor handhaving op het hoogste niveau. Voor Emmen kwam degradatie weer dichterbij. De ploeg blijft hekkensluiter, met 13 punten minder dan RKC. De ploeg van trainer Dick Lukkien wacht na 22 competitieduels nog altijd op de eerste zege van het seizoen.
RKC, spelend in een opmerkelijk carnavalsshirt met veel bonte kleuren, was vooral voor rust veel gevaarlijker dan Emmen. Thijs Oosting raakte de paal en zag even later ook hoe verdediger Miguel Araujo zijn inzet nog net voor de doellijn keerde. Ola John strafte bijna een blunder van zijn directe tegenstander Ricardo van Rhijn af. De loopbaan van beide voetballers is anders gelopen dan dat ze aanvankelijk voor ogen hadden. Ze speelden in 2013 nog samen met elkaar in het Nederlands elftal tijdens een oefenduel met Italië.
De eerste kans van Emmen liet tot de 48e minuut op zich wachten. Michael de Leeuw verscheen oog in oog met doelman Kostas Lamprou, maar hij schoot hard over. Het bleef voor de bezoekers bij die ene mogelijkheid. Melle Meulensteen en Richard van der Venne waren namens RKC nog dicht bij een treffer, voordat Touba wel doel trof.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
3 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
6 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
8 uur geleden