RKC boekt tegen Excelsior eerste competitiezege
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft tegen Excelsior de eerste overwinning van het seizoen geboekt. In het eigen Mandemakers Stadion won de ploeg van coach Joseph Oosting met 5-2 van de Rotterdammers.
RKC had drie keer gelijkgespeeld dit seizoen en alleen van Feyenoord verloren. Excelsior had twee keer gewonnen, maar ging daarna hard onderuit tegen PSV en FC Twente. De Waalwijkers kwamen thuis al snel op achterstand. Julian Baas, die in de 6e minuut in het veld kwam voor de geblesseerd geraakte Marouan Azarkan, opende de score. De thuisploeg kwam terug via Shawn Adewoye, maar de Rotterdammers gingen de rust in met 1-2. Redouan El Yaakoubi kopte de tweede treffer voor Excelsior binnen.
In de tweede helft zorgde Pelle Clement al snel voor de gelijkmaker. Thierry Lutonda bracht de thuisploeg in de 60e minuut zelfs op voorsprong. Hij schoot hard binnen nadat Julen Lobete had teruggelegd op een lange pass van Iliass Bel Hassani. Met de vierde treffer door Vurnon Anita werd de marge voor RKC helemaal comfortabel. Michiel Kramer bepaalde met zijn eerste seizoenstreffer de eindstand.
De Waalwijkers komen door de zege op 6 punten, evenveel als Excelsior. RKC heeft een beter doelsaldo dan de Rotterdammers.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
12 uur geleden