RKC boekt eerste uitzege mede dankzij assist keeper Vaessen
DEVENTER (ANP) - RKC heeft voor het eerst dit seizoen een uitwedstrijd gewonnen. De Waalwijkers waren in Deventer met 2-0 te sterk voor Go Ahead Eagles. Opmerkelijk was dat keeper Etienne Vaessen de assist verzorgde bij het openingsdoelpunt.
RKC kwam in de 21e minuut op voorsprong via Finn Stokkers, die afrondde met een lobje na een verre uittrap van Vaessen. De doelman wilde de bal aanvankelijk uitrollen, maar koos toch voor een trap. Die verraste de hele defensie van Go Ahead.
Ook bij de tweede goal vervulde de keeper een hoofdrol, maar dan in negatieve zin. Go Ahead-doelman Warner Hahn kreeg de bal teruggespeeld en plaatste die vervolgens zo in de voeten van tegenstander Michiel Kramer, die de bal in het lege doel tikte.
RKC had dit seizoen pas drie keer gewonnen, telkens op eigen veld. De laatste zege in een uitwedstrijd dateerde van november 2020, toen FC Twente met 2-0 werd verslagen.
Go Ahead, dat na de promotie vorig jaar verrassend goed aan het seizoen was begonnen, leed al de derde nederlaag op rij in de competitie en in de laatste vier duels kwam de ploeg van Kees van Wonderen niet tot scoren.
Nummer 14 RKC verkleinde het gat met nummer 11 Go Ahead tot 2 punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
24 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geleden