RKC boekt eerste uitzege mede dankzij assist keeper Vaessen
DEVENTER (ANP) - RKC heeft voor het eerst dit seizoen een uitwedstrijd gewonnen. De Waalwijkers waren in Deventer met 2-0 te sterk voor Go Ahead Eagles. Opmerkelijk was dat keeper Etienne Vaessen de assist verzorgde bij het openingsdoelpunt.
RKC kwam in de 21e minuut op voorsprong via Finn Stokkers, die afrondde met een lobje na een verre uittrap van Vaessen. De doelman wilde de bal aanvankelijk uitrollen, maar koos toch voor een trap. Die verraste de hele defensie van Go Ahead.
Ook bij de tweede goal vervulde de keeper een hoofdrol, maar dan in negatieve zin. Go Ahead-doelman Warner Hahn kreeg de bal teruggespeeld en plaatste die vervolgens zo in de voeten van tegenstander Michiel Kramer, die de bal in het lege doel tikte.
RKC had dit seizoen pas drie keer gewonnen, telkens op eigen veld. De laatste zege in een uitwedstrijd dateerde van november 2020, toen FC Twente met 2-0 werd verslagen.
Go Ahead, dat na de promotie vorig jaar verrassend goed aan het seizoen was begonnen, leed al de derde nederlaag op rij in de competitie en in de laatste vier duels kwam de ploeg van Kees van Wonderen niet tot scoren.
Nummer 14 RKC verkleinde het gat met nummer 11 Go Ahead tot 2 punten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
10 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
15 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
19 uur geleden