RKC boekt eerste uitzege mede dankzij assist keeper Vaessen
DEVENTER (ANP) - RKC heeft voor het eerst dit seizoen een uitwedstrijd gewonnen. De Waalwijkers waren in Deventer met 2-0 te sterk voor Go Ahead Eagles. Opmerkelijk was dat keeper Etienne Vaessen de assist verzorgde bij het openingsdoelpunt.
RKC kwam in de 21e minuut op voorsprong via Finn Stokkers, die afrondde met een lobje na een verre uittrap van Vaessen. De doelman wilde de bal aanvankelijk uitrollen, maar koos toch voor een trap. Die verraste de hele defensie van Go Ahead.
Ook bij de tweede goal vervulde de keeper een hoofdrol, maar dan in negatieve zin. Go Ahead-doelman Warner Hahn kreeg de bal teruggespeeld en plaatste die vervolgens zo in de voeten van tegenstander Michiel Kramer, die de bal in het lege doel tikte.
RKC had dit seizoen pas drie keer gewonnen, telkens op eigen veld. De laatste zege in een uitwedstrijd dateerde van november 2020, toen FC Twente met 2-0 werd verslagen.
Go Ahead, dat na de promotie vorig jaar verrassend goed aan het seizoen was begonnen, leed al de derde nederlaag op rij in de competitie en in de laatste vier duels kwam de ploeg van Kees van Wonderen niet tot scoren.
Nummer 14 RKC verkleinde het gat met nummer 11 Go Ahead tot 2 punten.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
2 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
2 dagen geleden