Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC boekt eerste uitzege mede dankzij assist keeper Vaessen

RKC boekt eerste uitzege mede dankzij assist keeper Vaessen

DEVENTER (ANP) - RKC heeft voor het eerst dit seizoen een uitwedstrijd gewonnen. De Waalwijkers waren in Deventer met 2-0 te sterk voor Go Ahead Eagles. Opmerkelijk was dat keeper Etienne Vaessen de assist verzorgde bij het openingsdoelpunt.

RKC kwam in de 21e minuut op voorsprong via Finn Stokkers, die afrondde met een lobje na een verre uittrap van Vaessen. De doelman wilde de bal aanvankelijk uitrollen, maar koos toch voor een trap. Die verraste de hele defensie van Go Ahead.

Ook bij de tweede goal vervulde de keeper een hoofdrol, maar dan in negatieve zin. Go Ahead-doelman Warner Hahn kreeg de bal teruggespeeld en plaatste die vervolgens zo in de voeten van tegenstander Michiel Kramer, die de bal in het lege doel tikte.

RKC had dit seizoen pas drie keer gewonnen, telkens op eigen veld. De laatste zege in een uitwedstrijd dateerde van november 2020, toen FC Twente met 2-0 werd verslagen.

Go Ahead, dat na de promotie vorig jaar verrassend goed aan het seizoen was begonnen, leed al de derde nederlaag op rij in de competitie en in de laatste vier duels kwam de ploeg van Kees van Wonderen niet tot scoren.

Nummer 14 RKC verkleinde het gat met nummer 11 Go Ahead tot 2 punten.

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

3 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

6 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

6 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

8 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

8 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

8 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

8 uur geleden