RKC boekt eerste uitzege mede dankzij assist keeper Vaessen
DEVENTER (ANP) - RKC heeft voor het eerst dit seizoen een uitwedstrijd gewonnen. De Waalwijkers waren in Deventer met 2-0 te sterk voor Go Ahead Eagles. Opmerkelijk was dat keeper Etienne Vaessen de assist verzorgde bij het openingsdoelpunt.
RKC kwam in de 21e minuut op voorsprong via Finn Stokkers, die afrondde met een lobje na een verre uittrap van Vaessen. De doelman wilde de bal aanvankelijk uitrollen, maar koos toch voor een trap. Die verraste de hele defensie van Go Ahead.
Ook bij de tweede goal vervulde de keeper een hoofdrol, maar dan in negatieve zin. Go Ahead-doelman Warner Hahn kreeg de bal teruggespeeld en plaatste die vervolgens zo in de voeten van tegenstander Michiel Kramer, die de bal in het lege doel tikte.
RKC had dit seizoen pas drie keer gewonnen, telkens op eigen veld. De laatste zege in een uitwedstrijd dateerde van november 2020, toen FC Twente met 2-0 werd verslagen.
Go Ahead, dat na de promotie vorig jaar verrassend goed aan het seizoen was begonnen, leed al de derde nederlaag op rij in de competitie en in de laatste vier duels kwam de ploeg van Kees van Wonderen niet tot scoren.
Nummer 14 RKC verkleinde het gat met nummer 11 Go Ahead tot 2 punten.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
22 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
50 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
2 uur geleden