RKC blijft laatste na gelijkspel (2-2) in Almelo tegen Heracles
ALMELO (ANP) - RKC Waalwijk heeft door een 2-2-gelijkspel bij Heracles Almelo de laatste plaats in de Eredivisie niet kunnen afstaan aan Almere City. De ploeg van trainer Henk Fraser kwam op 5 punten, 1 minder dan Almere, dat zaterdag met 3-0 verloor van Go Ahead Eagles.
Bij RKC maakte keeper Joey Kesting zijn debuut als betaald voetballer. Fraser had de derde doelman nodig omdat Yanick van Osch geblesseerd is en Jeroen Houwen ziek afhaakte. Heracles kwam na een halfuur spelen op voorsprong door de vijfde competitietreffer van de Bosnische spits Luka Kulenovic, die dinsdag nog even inviel in de interland uit de Nations League tegen het Nederlands elftal (1-1).
RKC Waalwijk kwam na een klein uur op gelijke hoogte via een rake uithaal van Richard van der Venne. Oskar Zawada kopte even later de Waalwijkers bijna naar 1-2, maar keeper Fabian de Keijzer wist de bal nog van de lijn te tikken.
Vermakelijk duel
In een vermakelijk duel ging het vervolgens op en neer met kansen. De thuisploeg kreeg tien minuten voor tijd door een ongelukkige handsbal van RKC'er Julian Lelieveld een strafschop. Jizz Hornkamp was trefzeker vanaf de stip: 2-1.
De elfde competitienederlaag voor RKC leek in de maak, maar Zawada schoof in blessuretijd de bal na een voorzet van Van der Venne alsnog in het net. Het was zijn eerste goal in negentien doelpogingen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
10 uur geleden