RKC blijft laatste na gelijkspel (2-2) in Almelo tegen Heracles
ALMELO (ANP) - RKC Waalwijk heeft door een 2-2-gelijkspel bij Heracles Almelo de laatste plaats in de Eredivisie niet kunnen afstaan aan Almere City. De ploeg van trainer Henk Fraser kwam op 5 punten, 1 minder dan Almere, dat zaterdag met 3-0 verloor van Go Ahead Eagles.
Bij RKC maakte keeper Joey Kesting zijn debuut als betaald voetballer. Fraser had de derde doelman nodig omdat Yanick van Osch geblesseerd is en Jeroen Houwen ziek afhaakte. Heracles kwam na een halfuur spelen op voorsprong door de vijfde competitietreffer van de Bosnische spits Luka Kulenovic, die dinsdag nog even inviel in de interland uit de Nations League tegen het Nederlands elftal (1-1).
RKC Waalwijk kwam na een klein uur op gelijke hoogte via een rake uithaal van Richard van der Venne. Oskar Zawada kopte even later de Waalwijkers bijna naar 1-2, maar keeper Fabian de Keijzer wist de bal nog van de lijn te tikken.
Vermakelijk duel
In een vermakelijk duel ging het vervolgens op en neer met kansen. De thuisploeg kreeg tien minuten voor tijd door een ongelukkige handsbal van RKC'er Julian Lelieveld een strafschop. Jizz Hornkamp was trefzeker vanaf de stip: 2-1.
De elfde competitienederlaag voor RKC leek in de maak, maar Zawada schoof in blessuretijd de bal na een voorzet van Van der Venne alsnog in het net. Het was zijn eerste goal in negentien doelpogingen.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
13 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
17 uur geleden