RKC blijft laatste na gelijkspel (2-2) in Almelo tegen Heracles
ALMELO (ANP) - RKC Waalwijk heeft door een 2-2-gelijkspel bij Heracles Almelo de laatste plaats in de Eredivisie niet kunnen afstaan aan Almere City. De ploeg van trainer Henk Fraser kwam op 5 punten, 1 minder dan Almere, dat zaterdag met 3-0 verloor van Go Ahead Eagles.
Bij RKC maakte keeper Joey Kesting zijn debuut als betaald voetballer. Fraser had de derde doelman nodig omdat Yanick van Osch geblesseerd is en Jeroen Houwen ziek afhaakte. Heracles kwam na een halfuur spelen op voorsprong door de vijfde competitietreffer van de Bosnische spits Luka Kulenovic, die dinsdag nog even inviel in de interland uit de Nations League tegen het Nederlands elftal (1-1).
RKC Waalwijk kwam na een klein uur op gelijke hoogte via een rake uithaal van Richard van der Venne. Oskar Zawada kopte even later de Waalwijkers bijna naar 1-2, maar keeper Fabian de Keijzer wist de bal nog van de lijn te tikken.
Vermakelijk duel
In een vermakelijk duel ging het vervolgens op en neer met kansen. De thuisploeg kreeg tien minuten voor tijd door een ongelukkige handsbal van RKC'er Julian Lelieveld een strafschop. Jizz Hornkamp was trefzeker vanaf de stip: 2-1.
De elfde competitienederlaag voor RKC leek in de maak, maar Zawada schoof in blessuretijd de bal na een voorzet van Van der Venne alsnog in het net. Het was zijn eerste goal in negentien doelpogingen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
11 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer MatÃas Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
15 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
17 uur geleden