RKC - Ajax definitief gestaakt na zwaar letsel Vaessen
WAALWIJK (ANP) - De wedstrijd tussen RKC Waalwijk en Ajax is in de slotfase onderbroken en even later definitief gestaakt. Dat gebeurde nadat doelman Etienne Vaessen van de thuisploeg zwaar letsel had opgelopen na een botsing met Ajax-aanvaller Brian Brobbey. De bezoekers uit Amsterdam stonden met 3-2 voor. De KNVB moet beslissen wat er met het duel moet gebeuren.
"De wedstrijd is definitief gestaakt", riep de stadionspeaker om. "Sommige spelers van ons zijn te aangeslagen om verder te spelen."
Het is onduidelijk wat Vaessen mankeert, maar zijn medespelers reageerden geschokt na de botsing. Sommige voetballers van RKC lieten hun emoties de vrije loop. Stewards van RKC renden het veld op en schermden Vaessen af met dekens, zodat de televisiecamera's zijn letsel niet in beeld konden brengen. Uiteindelijk werd de keeper op een brancard van het veld gedragen.
Op het moment van staken waren er 84 minuten gespeeld. Ajax leek na vier wedstrijden zonder zege eindelijk op weg naar een overwinning in de Eredivisie. De club verspeelde tot twee keer toe een voorsprong. Brobbey opende in de 30e minuut de score (0-1). Michel Kramer bracht RKC in de 37e minuut op gelijke hoogte voordat Steven Bergwijn in de 43e een strafschop benutte.
Doelman Jay Gorter van Ajax mocht zich in de 51e minuut aanrekenen dat Yassin Oukili kon scoren voor RKC. Steven Berghuis schoot Ajax in de 57e minuut naar 3-2.
Meer uit Voetbal
PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
3 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
7 uur geleden