RIVM waarschuwt voor smog in grote delen van het land
BILTHOVEN (ANP) - Het RIVM waarschuwt voor een kans op smog in grote delen van het land dinsdag, vooral in de namiddag. Door de felle zon en weinig wind hopen verontreinigende stoffen zich op in de lucht.
Mensen die gevoelig zijn voor smog kunnen volgens het gezondheidsinstituut maar beter binnenblijven en zware lichamelijke inspanning beperken. Dinsdagavond verdwijnt de smog en ook de volgende dagen is de luchtkwaliteit weer beter, aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu.
Smog door ozon kan leiden tot luchtwegklachten, zoals hoesten en kortademigheid. Ook kan irritatie aan ogen, neus en keel voorkomen. Mensen met luchtwegaandoeningen, kinderen en ouderen zijn hier relatief vaak gevoelig voor.
Smog door ozon ontstaat bij ophoping van luchtvervuiling op zonnige dagen. Dit komt in het voorjaar en in de zomer voor als er weinig (veelal zuidoostelijke) wind staat. De vervuilende stoffen, zoals stikstofoxiden en vluchtige organische stoffen, worden onder invloed van zonlicht omgezet in ozon.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een deel van de mannen is door de recente aandacht voor seksueel grensoverschrijdend gedrag vaker gaan nadenken over het onderwerp. Ipsos I&O onderzocht ook wat mannen doen als anderen ongepaste opmerkingen of gebaren maken.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen is 43 procent van de verkozen Kamerleden een vrouw, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage vrouwen in de Kamer sinds 1918. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen heeft 43 procent van de kiezers op een vrouw gestemd, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage stemmen op vrouwen sinds 2010. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook in de gemeenten Meerssen (Limburg) en Rijswijk (Zuid-Holland) worden stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen opnieuw geteld. Dat is een standaardprocedure om mogelijke vergissingen uit te sluiten. De Kiesraad verwacht in de komende dagen hertellingen in tientallen gemeenten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) is blij dat bij de verkiezingen "constructieve partijen flink gewonnen hebben". Dat zei ze maandag tijdens de Willem Drees-lezing in Den Haag, waarin ze ook waarschuwde voor politieke leiders met "makkelijke verhalen, simpele oplossingen en (hun) dwangmatige focus op het hier en nu".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP weet nog niet hoe het verdergaat met het initiatiefwetsvoorstel, dat de partij samen met JA21 heeft ingediend, om geluidsversterking bij gebedsoproepen te verbieden. De Raad van State heeft "ernstige bezwaren" tegen het voorstel.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP houdt waarschijnlijk haar derde zetel. Dat meldt de ANP Verkiezingsdienst op basis van een prognose. Een restzetel zou mogelijk nog verschuiven naar D66, maar nu de briefstemmen uit het buitenland zijn geteld, lijkt het erop dat dat niet het geval is.
11 uur geleden