
RIVM waarschuwt voor kans op smog in Zuid-Nederland
BILTHOVEN (ANP) - Mensen die in het zuiden van Nederland zijn, kunnen dinsdag aan het einde van de middag en het begin van de avond last krijgen van smog. Daarvoor waarschuwt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Vooral bij mensen met aandoeningen aan de luchtwegen, kinderen en ouderen kan smog klachten veroorzaken zoals hoesten en kortademigheid. Soms komen ook irritaties aan ogen, neus en keel voor.
Ook in de rest van Europa stijgen de ozonconcentraties, doordat het steeds warmer wordt. Een van de plaatsen waar volgens de Europese dienst Copernicus de komende dagen een slechtere luchtkwaliteit wordt verwacht, is Parijs. Daar zijn momenteel de Olympische Spelen gaande. Ook in Duitsland en Noord-Italië kunnen pieken ontstaan, verwachten de wetenschappers van Copernicus, die onder meer gebruikmaken van satellietmetingen.
Op zomerse dagen waarop het amper waait, stijgt de kans op smog. Vervuilende stoffen die in de lucht zitten, waaronder stikstofoxiden van verkeer en industrie, blijven dan meer hangen en worden onder invloed van zonlicht omgezet in ozon. De luchtkwaliteit wordt daardoor slecht en sommige mensen kunnen daar niet goed tegen. Als de hoeveelheid ozon verder stijgt en de luchtkwaliteit op het niveau "zeer slecht" komt, kan iedereen daar last van krijgen. In dat geval geeft het RIVM een alarm af. Daar is nu geen sprake van.
De verwachting is nu dat de overlast vrij kortstondig zal zijn. Woensdag is alleen in Zuid-Limburg nog kans op smog, donderdag nergens meer in het land.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.
2 dagen geledenBRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.
3 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.
1 week geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.
1 week geledenRIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.
1 week geleden