Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: vreemde geur uit riool Lelystad was benzine

RIVM: vreemde geur uit riool Lelystad was benzine

LELYSTAD (ANP) - De vreemde benzine-achtige geur die zaterdag uit het riool in Lelystad opsteeg, werd inderdaad veroorzaakt door aardolieproducten zoals benzine. Dat concludeert het RIVM na onderzoek, meldt de gemeente Lelystad. Het is nog niet bekend hoe deze producten in het riool kwamen.

Uit voorzorg moesten zaterdag zo'n 500 inwoners in de wijk Punter hun huis uit omdat er een vieze lucht hing. In eerste instantie werd gedacht dat het om gas ging, maar de lucht bleek uit het riool te komen. Zondag konden de mensen weer terug naar hun woningen.

Omdat de bewoners snel zijn geëvacueerd en de stoffen relatief kort hebben ingeademd, zijn er volgens de gemeente geen nadelige gevolgen voor de gezondheid te verwachten. Als bewoners toch lichamelijke klachten mochten hebben, adviseert de gemeente hen contact op te nemen met hun huisarts. Bewoners zijn ook met een brief geïnformeerd wat ze moeten doen als ze geestelijke klachten hebben.

Onderzoek

"Ik ben blij dat we nu weten uit welke stoffen de vloeistof uit het rioolwater bestaat. Helaas is nog niet bekend wat de oorzaak is geweest. Dat onderzoek is nog in volle gang. Zodra er meer bekend is uit het politieonderzoek gaan wij hierover berichten op onze website", aldus burgemeester Henry Meijdam van Lelystad.

"Duidelijk is dat er stoffen in het riool aanwezig waren die er niet in horen te zitten. Uit de analysemonsters blijkt het een mengsel van stoffen te zijn geweest, dat overeenkomsten vertoonde met aardolieproducten zoals benzine. Doordat mensen snel zijn geëvacueerd, konden zij de stoffen vanuit het riool maar relatief kort ruiken en inademen. Om deze reden zijn er geen nadelige gevolgen voor de gezondheid te verwachten", aldus Meijdam.

Meer uit Binnenland

Grote vechtpartij tussen voetbalsupporters in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In Eindhoven is zaterdagmiddag een grote vechtpartij uitgebroken tussen supporters van VVV-Venlo en "vermoedelijk supporters van PSV". Dat bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Bij de gewelddadige confrontatie waren tientallen mensen betrokken, zegt hij. Niemand is aangehouden.

2 uur geleden
Pro-Palestijnse demonstratiemars door binnenstad van Leiden

LEIDEN (ANP) - In de binnenstad van Leiden lopen zaterdagmiddag honderden mensen mee met een pro-Palestijnse demonstratiemars. Het protest is georganiseerd door meer dan dertig organisaties, waaronder Global Sumud Netherlands, Erev Rav en Boycot, Desinvestering en Sancties (BDS).

3 uur geleden
Ambassadeur VS antwoordt Jetten: ICC moet handen afhouden van VS

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, Joe Popolo, heeft gereageerd op de toespraak van premier Rob Jetten bij de Verenigde Naties deze week. Jetten stelde dat landen hun "handen af" moeten houden van het Internationaal Strafhof (ICC), waar de Verenigde Staten de afgelopen maanden steeds meer sancties tegen instellen. Volgens Popolo zou de oproep andersom moeten zijn.

8 uur geleden
Schilderij Lieuwe van Gogh beschadigd bij mislukte roof

AMSTERDAM (ANP) - Een schilderij van Lieuwe van Gogh is onherstelbaar beschadigd geraakt toen een man het probeerde te ontvreemden. Dat gebeurde donderdag tijdens de opening van de expositie Rebirth in Shelter in Amsterdam, zo liet Van Goghs manager zaterdag weten.

10 uur geleden
Politie schiet in Someren als auto op agent inrijdt

SOMEREN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Brabantse Someren meerdere keren geschoten toen er werd ingereden op een agent. Twee verdachten afkomstig uit Polen van 24 en 41 jaar oud, zijn aangehouden. Niemand raakte gewond, meldt de politie. De agent doet aangifte van poging tot doodslag.

10 uur geleden
Politie deelt nog niets over verdachte schietincident NDSM-kade

AMSTERDAM (ANP) - De politie deelt nog niets over de verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord. Daarbij kwam een medewerker van het Justitieel Complex Zaanstad om het leven. De verdachte zit in beperkingen en mag daardoor alleen contact hebben met zijn advocaat, meldt de politie.

10 uur geleden
Minder asielzoekers in nachtopvanglocaties Warffum en Zuidwolde

TER APEL (ANP) - In de nachtopvanglocaties voor asielzoekers in het Groningse Warffum en het Drentse Zuidwolde was het in de nacht van vrijdag op zaterdag minder druk dan voorgaande nachten. Volgens het Rode Kruis sliepen er in totaal 113 mensen; 43 in Warffum en 70 in Zuidwolde.

13 uur geleden