RIVM: vreemde geur uit riool Lelystad was benzine
LELYSTAD (ANP) - De vreemde benzine-achtige geur die zaterdag uit het riool in Lelystad opsteeg, werd inderdaad veroorzaakt door aardolieproducten zoals benzine. Dat concludeert het RIVM na onderzoek, meldt de gemeente Lelystad. Het is nog niet bekend hoe deze producten in het riool kwamen.
Uit voorzorg moesten zaterdag zo'n 500 inwoners in de wijk Punter hun huis uit omdat er een vieze lucht hing. In eerste instantie werd gedacht dat het om gas ging, maar de lucht bleek uit het riool te komen. Zondag konden de mensen weer terug naar hun woningen.
Omdat de bewoners snel zijn geëvacueerd en de stoffen relatief kort hebben ingeademd, zijn er volgens de gemeente geen nadelige gevolgen voor de gezondheid te verwachten. Als bewoners toch lichamelijke klachten mochten hebben, adviseert de gemeente hen contact op te nemen met hun huisarts. Bewoners zijn ook met een brief geïnformeerd wat ze moeten doen als ze geestelijke klachten hebben.
Onderzoek
"Ik ben blij dat we nu weten uit welke stoffen de vloeistof uit het rioolwater bestaat. Helaas is nog niet bekend wat de oorzaak is geweest. Dat onderzoek is nog in volle gang. Zodra er meer bekend is uit het politieonderzoek gaan wij hierover berichten op onze website", aldus burgemeester Henry Meijdam van Lelystad.
"Duidelijk is dat er stoffen in het riool aanwezig waren die er niet in horen te zitten. Uit de analysemonsters blijkt het een mengsel van stoffen te zijn geweest, dat overeenkomsten vertoonde met aardolieproducten zoals benzine. Doordat mensen snel zijn geëvacueerd, konden zij de stoffen vanuit het riool maar relatief kort ruiken en inademen. Om deze reden zijn er geen nadelige gevolgen voor de gezondheid te verwachten", aldus Meijdam.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat laat aangifte doen tegen de personen die dinsdag brand hebben gesticht langs de snelwegen. Dat zei hij in het programma Pauw & De Wit op NPO 1.
16 minuten geledenTEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.
1 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 5,1 miljard euro extra uittrekken tot en met 2040 voor het Mobiliteitsfonds waarmee veel infrastructuur wordt betaald. Dat geld moet bovenop de miljarden komen die in het coalitieakkoord al zijn afgesproken, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
8 uur geleden