Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: vooralsnog geen apenpokken in Nederland

RIVM: vooralsnog geen apenpokken in Nederland

BILTHOVEN (ANP) - Het apenpokkenvirus is in Nederland vooralsnog niet vastgesteld. Dat laat het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weten. Het virus is in Europa heel zeldzaam, maar de afgelopen weken is het opgedoken in Italië, Zweden, Spanje, Portugal en Groot-Brittannië. Ook in de Verenigde Staten is het virus vastgesteld.

Apenpokken of monkeypox komt vooral in West- en Midden-Afrika voor. Mensen kunnen na besmetting last krijgen van koorts, hoofdpijn, spierpijn, opgezwollen lymfeklieren, rillingen en vermoeidheid. Ook kunnen ze huiduitslag krijgen die zich vanuit het gezicht of vanuit de anus verspreidt over de rest van het lichaam. Mogelijk gaat het om mannen die besmet zijn geraakt doordat ze seks hadden met andere mannen.

Viroloog Marion Koopmans zei donderdag dat de uitbraak van apenpokken zorgwekkend begint te worden. Meestal gaat het om een ingevoerde besmetting en loopt de verspreiding vrij snel dood. Nu zijn in meerdere landen nieuwe gevallen opgedoken en dat is volgens Koopmans erg ongebruikelijk.

Meer uit Gezond

Kabinet wil met rookverbod bij kinderspeelplaatsen 'norm stellen'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil met een rookverbod bij kinderspeelplaatsen "een norm stellen", zei zorgminister Sophie Hermans vrijdag. Het gaat er volgens de VVD-minister om dat duidelijk wordt gemaakt waar het normaal is om te roken en waar niet.

3 dagen geleden
Minder jongeren met jeugdzorg in eerste helft 2026

DEN HAAG (ANP) - Minder jongeren kregen jeugdzorg in de eerste helft van dit jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de eerste helft van 2026 ontvingen ruim 392.000 jongeren een vorm van jeugdzorg. Een jaar eerder waren dat er nog ruim 412.000, een daling van 5 procent.

3 dagen geleden
Transplantatiestichting blij met groei potentiële donoren

LEIDEN (ANP) - De Nederlandse Transplantatiestichting is blij met de stijging van het aantal geregistreerde orgaandonoren, laat een woordvoerder weten. Woensdag maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend dat 8,2 miljoen volwassenen als orgaandonor staan geregistreerd, ruim 90.000 meer dan een jaar eerder.

5 dagen geleden
V&VN: vier op de tien zorgmedewerkers willen griepprik halen

UTRECHT (ANP) - Vier op de tien zorgmedewerkers zeggen dit jaar een griepprik te halen. Dat blijkt uit een onderzoek onder iets minder dan duizend personen van beroepsvereniging Verpleegkundigen & Verzorgenden Nederland (V&VN). Meer dan de helft van de invullers gaf aan dit niet van plan te zijn; 5 procent wist het nog niet.

5 dagen geleden
Meer orgaandonoren, stijging komt door mensen die niet kiezen

DEN HAAG (ANP) - In totaal stonden er aan het begin van dit jaar 8,2 miljoen volwassenen geregistreerd als orgaandonor, ruim 90.000 meer dan een jaar eerder. Deze stijging komt enkel doordat mensen vaker geen keuze maken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van het aantal registraties in het Donorregister op 1 januari 2026. Sinds de Donorwet in 2020 werd gewijzigd, worden Nederlanders die geen keuze maken vanaf 18 jaar automatisch geregistreerd als orgaandonor.

5 dagen geleden
AVINED: vooralsnog weinig vogelgriepvirus in de lucht

NIEUWEGEIN (ANP) - De uitbraak van vogelgriep bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast komt niet onverwacht, maar het lijkt er vooralsnog op dat er minder van het virus rondwaart dan voorgaande jaren. Dat zegt voorzitter Kees de Jong van brancheorganisatie AVINED. "We hopen op een wat rustiger vogelgriepseizoen."

6 dagen geleden
Mensen met laag inkomen sporten minder, ziet CBS

DEN HAAG (ANP) - Vooral mensen met een laag inkomen sporten minder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuw onderzoek. Tegelijkertijd ziet het statistiekbureau dat het verschil met de hogere inkomens groeit.

6 dagen geleden