Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: toegestane geluidsniveau moet omlaag

RIVM: toegestane geluidsniveau moet omlaag

DEN HAAG (ANP) - Het wettelijk toegestane geluidsniveau in Nederland moet omlaag. Dat meldt het RIVM op basis van een onderzoek naar gezondheidsschade door geluid. Ondanks de Nederlandse geluidsnormen ondervinden namelijk meer dan een miljoen mensen ernstige hinder van geluid door wegverkeer, treinen, vliegtuigen en windturbines.

Ook zouden de gebieden rond overlastgevende geluidsbronnen meer onderzocht moeten worden, zodat mensen die ernstige hinder of slaapverstoring ondervinden beter in beeld komen. Beleidsmakers en (lokale) professionals zouden gezondheid een belangrijker onderdeel moeten laten zijn van beslissingen over geluid bij woningen. Dat zou het extra risico op ernstige gezondheidseffecten van geluid moeten verminderen, zoals coronaire hartziekten. Zulke effecten treden bij lagere geluidsniveaus op dan tot nu toe werd aangenomen, aldus het RIVM.

Het rapport van het RIVM is opgesteld naar aanleiding van de nieuwe geluidsrichtlijnen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) uit 2018. Die richtlijnen zijn erop gericht mensen te beschermen tegen schadelijke gezondheidseffecten door geluid. Zo is treingeluid vanaf 54 decibel schadelijk voor de gezondheid, aldus de WHO. Voor wegverkeer is dat 53 decibel, voor vliegtuigen en windmolens is dat lager: 45 decibel.

Meer uit Binnenland

Drie gewonden na politieachtervolging bij Venlo

VENLO (ANP) - Drie verdachten van een inbraak bij een tankstation in het Limburgse Kessel, op zo'n 15 kilometer van Venlo, zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gewond geraakt nadat hun auto tijdens een politieachtervolging was gecrasht. Dat meldt de politie.

1 uur geleden
Zwitserse president betuigt medeleven na ongeluk Nederlandse bus

BERN (ANP) - De Zwitserse president Guy Parmelin is "diep geschokt en ontdaan" door het ongeluk met een Nederlandse touringcar donderdag. De Zwitserse autoriteiten zullen volgens hem een uitgebreid en grondig onderzoek doen naar de omstandigheden rond het ongeluk.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij busongeluk met Nederlanders in Zwitserland

SUSCH (ANP) - Een bus van reisorganisatie Oad met 48 Nederlanders aan boord heeft een ongeluk gehad in Zwitserland. Dat meldt een woordvoerder van reiskoepel ANVR die zegt te spreken namens Oad. Volgens de Zwitserse politie zijn bij dat ongeluk meerdere doden en gewonden gevallen. Meer details zijn nog niet bekend.

10 uur geleden
Minister in beroep in asielzaak over terugkeer naar Italië

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.

16 uur geleden
OM gaat XR-demonstranten die A12 blokkeerden niet vervolgen

DEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.

17 uur geleden
RIVM: neergedaald stof rond Tata Steel iets minder vervuild

BILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.

17 uur geleden
Nagenoeg geen treinen rondom Den Bosch op 19, 20 en 26 september

DEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.

17 uur geleden