RIVM: toegestane geluidsniveau moet omlaag
DEN HAAG (ANP) - Het wettelijk toegestane geluidsniveau in Nederland moet omlaag. Dat meldt het RIVM op basis van een onderzoek naar gezondheidsschade door geluid. Ondanks de Nederlandse geluidsnormen ondervinden namelijk meer dan een miljoen mensen ernstige hinder van geluid door wegverkeer, treinen, vliegtuigen en windturbines.
Ook zouden de gebieden rond overlastgevende geluidsbronnen meer onderzocht moeten worden, zodat mensen die ernstige hinder of slaapverstoring ondervinden beter in beeld komen. Beleidsmakers en (lokale) professionals zouden gezondheid een belangrijker onderdeel moeten laten zijn van beslissingen over geluid bij woningen. Dat zou het extra risico op ernstige gezondheidseffecten van geluid moeten verminderen, zoals coronaire hartziekten. Zulke effecten treden bij lagere geluidsniveaus op dan tot nu toe werd aangenomen, aldus het RIVM.
Het rapport van het RIVM is opgesteld naar aanleiding van de nieuwe geluidsrichtlijnen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) uit 2018. Die richtlijnen zijn erop gericht mensen te beschermen tegen schadelijke gezondheidseffecten door geluid. Zo is treingeluid vanaf 54 decibel schadelijk voor de gezondheid, aldus de WHO. Voor wegverkeer is dat 53 decibel, voor vliegtuigen en windmolens is dat lager: 45 decibel.
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
2 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
3 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
11 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geleden