Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM-studie: booster halveert kans op omikron voor gevaccineerden

RIVM-studie: booster halveert kans op omikron voor gevaccineerden

BILTHOVEN (ANP) - Gevaccineerden die een boosterprik laten zetten, halveren daarmee hun kans op een besmetting met de omikronvariant van het coronavirus. Tot die conclusie komen onderzoekers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Voor mensen die al eens eerder corona opliepen, is het voordeel van een booster kleiner: hun kans op infectie daalt met 38 procent.

De onderzoekers analyseerden gegevens van ruim een half miljoen mensen die zich lieten testen bij de GGD. De uitkomst bevestigt het beeld dat vaccins en eerdere corona-infecties minder bescherming geven tegen de omikronvariant dan tegen de deltavariant. Ook maakt het onderzoek duidelijk dat mensen die na hun eerste vaccinatiereeks toch besmet raakten en later een boosterprik kregen, het meest beschermd zijn tegen het virus. Voor deze groep is de bescherming tegen besmetting 76 procent. Mensen die (voor zover bekend) nooit het virus bij zich droegen, lopen 68 procent minder kans op corona na een boosterprik.

Coronavaccins worden na verloop van tijd minder effectief. Wie alleen de basisvaccinatie heeft gehad, bijvoorbeeld twee prikken van het vaccin van Pfizer/BioNTech, is volgens de studie nog maar voor 33 procent beschermd tegen een omikronbesmetting. Bij ongevaccineerden die al eens eerder besmet raakten met een coronavariant, bedraagt de bescherming 25 procent. De vraag is nog hoe lang het beschermende effect van de boosters zal aanhouden.

Uit eerdere onderzoeken werd al duidelijk dat de kans op ziekenhuisopname wegens Covid-19 sterk wordt verminderd door de boosterprik. In dit onderzoek keek het RIVM uitsluitend naar besmettingen.

Meer uit Binnenland

Weeronline: start meteorologische zomer nog niet erg 'zomers'

HOUTEN (ANP) - De eerste week van de meteorologische zomer die zondag is begonnen, verloopt naar verwachting "nog niet zomers". Dat meldt Weeronline. Volgens de weerdienst loopt de temperatuur begin juni weleens op naar ruim 20 graden, maar dat is het grootste deel van komende week niet het geval. Alleen op dinsdagmiddag is het in vrijwel het hele land waarschijnlijk zonnig met ongeveer 22 tot 24 graden. Die dag waait het wel stevig vanuit het zuidwesten.

47 minuten geleden
Bewoners monumentaal pand landgoed Breda ongedeerd na brand

BREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

5 uur geleden
Zeer grote brand bij monumentaal pand in Breda op landgoed Burgst

BREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.

9 uur geleden
Buienradar meldt hagelstenen zo groot als knikkers in Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.

17 uur geleden
Timmermans: overheid moet aandeelhouder defensiebedrijven worden

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.

18 uur geleden
42-jarige Poolse man overleden in meer bij Weert

WEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.

18 uur geleden
Inspectie ziet stijgend aantal meldingen van verwaarloosde dieren

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.

22 uur geleden