RIVM slaat half miljoen griepvaccins extra in
BILTHOVEN (ANP) - Het RIVM heeft in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid ruim een half miljoen extra griepvaccins ingekocht, omdat er rekening mee wordt gehouden dat mensen het komende winterseizoen meer belangstelling zullen hebben voor de griepprik.
De plaatsvervangend programmamanager van het programma Grieppreventie van het RIVM, Monique van Wieren, bevestigt een bericht daarover van het AD. Hoewel de griepprik niet beschermt tegen Covid-19, wordt vermoed dat mensen door de coronacrisis meer nadenken over de gevaren van besmetting in het algemeen. Ook overwegen mensen misschien dat ze, met de altijd aanwezige kans op corona, er nu in ieder geval maar beter geen griep bij kunnen krijgen.
Uit een peiling eind april kon worden opgemaakt dat er een zekere toename in de vraag naar de griepprik kan worden verwacht. Het is volgens Van Wieren echter "onvoorspelbaar" hoe de belangstelling werkelijk zal zijn, maar het ministerie, het gezondheidsinstituut zelf en de huisartsen willen in ieder geval geen 'nee' verkopen.
Grote internationale vraag
Hoewel het lastig was om extra vaccins in te slaan wegens de grote internationale vraag, is het toch gelukt en denkt het RIVM met de extra vooraad uit te komen.
De hoeveelheden in te slaan griepvaccins verschillen per jaar, afhankelijk van wat er zich in het voorgaande jaar heeft afgespeeld en wat de verwachtingen voor het komende seizoen zijn.
In oktober en november krijgen zo'n 6 miljoen mensen van hun huisarts een uitnodiging voor de jaarlijkse griepprik. De prik is voor mensen van 60 jaar en ouder en voor volwassenen en kinderen met bepaalde aandoeningen. De belangstelling liep de laatste jaren fors terug en is sinds 2018 weer wat gestegen, aldus Van Wieren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
18 uur geleden