Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: scholen kunnen veilig open als ventilatie op orde is

RIVM: scholen kunnen veilig open als ventilatie op orde is

DEN HAAG (ANP) - Als de scholen weer opengaan, is het belangrijk dat ze zich houden aan de voorschriften voor ventilatie, zegt RIVM-baas Jaap van Dissel. "Zorg dat je voldoet aan het bouwbesluit, daarin staat hoe vaak je de lucht moet verversen."

De Tweede Kamer heeft veel vragen over ventilatie, nu de scholen op het punt staan weer te openen. Van Dissel zegt dat het RIVM ventilatie altijd belangrijk heeft gevonden, en dat het advies helder is.

Wel zegt hij dat kritisch moet worden gekeken naar de regio waar de school ligt. "Een school in Appelscha heeft een ander risico dan een school in het westen." Hij vindt het nemen van regionale maatregelen voldoende en dat scholen in het noorden niet hoeven te sluiten als er uitbraken in het westen van het land zijn.

Besmettingen thuis

Volgens Van Dissel raken veruit de meeste mensen thuis besmet. Scholen zijn volgens hem geen brandhaarden gebleken. "We controleren nauwgezet op scholen, maar daar is niets verontrustend uitgekomen."

Een aantal andere zaken belangrijk om de verspreiding van corona op scholen te voorkomen, zegt Van Dissel. "Als kinderen ziek zijn, blijven ze thuis. En houd afstand tot de leraar."

Meer uit Binnenland

Organisatie flotilla: Nederlanders vliegen naar Istanbul

ISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.

21 minuten geleden
Stadskanaal: opvang asielzoekers was voor één nacht

STADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.

26 minuten geleden
Bijna tachtig plekken vrijgekomen in asielopvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - In de opvang voor asielzoekers in het Groningse Ter Apel zijn woensdag bijna tachtig plekken vrijgekomen. Het is nog niet bekend of dit betekent dat opvangorgaan Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdag meer mensen kan toelaten op het terrein.

32 minuten geleden
Rode Kruis blijft paraat bij aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis verwacht ook donderdag en mogelijk de dagen erna hulp te moeten bieden bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. "Er is nog geen oplossing voor vanavond. We blijven hier zo lang als nodig", zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in noodopvang

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.

2 uur geleden
Consumentenbonden willen actie van Brussel tegen nepadvertenties

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiële fraude.

2 uur geleden
OM zwijgt over operatie om Jos Leijdekkers aan te houden

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil niets officieels kwijt over pogingen om de gezochte crimineel Jos Leijdekkers aan te houden. Volgens bronnen van De Telegraaf hebben speciale eenheden van de politie samen met mariniers tot twee keer toe op het punt gestaan om de 34-jarige Bolle Jos op te pakken voor de West-Afrikaanse kust.

3 uur geleden