RIVM registreert 9292 nieuwe coronagevallen, minder dan donderdag
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe coronagevallen is afgelopen etmaal gedaald. Tussen donderdagochtend en vrijdagochtend zijn bij het RIVM 9292 nieuwe coronagevallen geregistreerd. Dat zijn er 321 minder vergeleken met de voorgaande dag.
In de dagen ervoor was er juist sprake van een toename op dagbasis. Op woensdag werden 8530 coronabesmettingen gemeld, tegen 6848 de dag ervoor. Op donderdag was er zelfs sprake van 9648 positieve tests.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu heeft in de afgelopen zeven dagen 58.215 positieve tests geregistreerd. Dat komt neer op gemiddeld 8316 nieuwe besmettingen per dag.
Rotterdam
Rotterdam telde de meeste nieuwe gevallen afgelopen etmaal, met 456 positieve tests. In Amsterdam kregen 420 inwoners een positieve testuitslag. In Den Haag kwamen 299 besmettingen aan het licht, in Utrecht 236 en in Den Bosch 163.
Het aantal sterfgevallen door corona steeg het afgelopen etmaal met 14. Dat wil niet zeggen dat al deze mensen in de afgelopen 24 uur zijn overleden. Als een coronapatiënt overlijdt, wordt dit soms pas na een tijdje doorgegeven. Donderdag werden 20 overlijdens geregistreerd.
Sinds het begin van de uitbraak zijn ruim 1,4 miljoen mensen in Nederland positief getest. Van meer dan 17.000 mensen is zeker dat ze aan het virus zijn overleden.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het wordt deze week bijzonder zacht voor de tijd van het jaar. Weeronline meldt dat de temperatuur donderdag tot ongeveer 18 graden kan oplopen. Dat is twee keer zoveel als de gemiddelde temperatuur voor halverwege november, die rond de 9 graden ligt.
1 uur geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Een 79-jarige vrouw uit Groningen is om het leven gekomen door zeer hoge golven die het Spaanse eiland Tenerife hebben getroffen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt berichtgeving van de krant El DÃa. Buitenlandse Zaken verleent consulaire bijstand aan haar familie.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - De meteorenzwerm Leoniden trekt vanaf volgend weekend voorbij. Volgens Weeronline zijn in een aantal nachten dan meer vallende sterren te zien dan normaal. Het beste moment om te kijken is maandagochtend 17 november om 06.00 uur, stelt het weerbureau.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het Kralingseplein in Rotterdam is bij een schietincident in de nacht van zaterdag op zondag een vrouw gewond geraakt. Er zijn twee mannen aangehouden, meldt de politie op X.
12 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - De brandweer heeft zaterdagavond veel werk gehad aan het blussen van een brand aan de Orgelhof in Etten-Leur, meldt de politie op X. De schade is groot, maar er zijn geen gewonden gevallen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tegenover de Russische ambassade in Den Haag is een plaquette geplaatst voor de Russische oppositieleider Aleksej Navalny, die vorig jaar overleed. De Haagse wethouder Robert Barker heeft die zaterdag onthuld, samen met de weduwe van de dissident. Het plaatje is op een bank geschroefd. In het Nederlands, Engels en Russisch staat erop: "Aleksej Navalny (1976-2024), gestorven voor vrijheid".
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) wil op 15 november demonstreren tegen te zwart geschminkte pieten bij de sinterklaasintochten in het Zeeuwse Yerseke en op Texel. De organisatie, die dit jaar voor het laatst actief is, zegt dat daar nog steeds zwarte pieten aanwezig zijn en pleit voor een racismevrije sinterklaasintocht.
1 dag geleden