Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

Het gaat om 26 personen die in de nacht van maandag op dinsdag aankwamen, zegt het RIVM. Nationaliteiten worden niet bekendgemaakt door het RIVM, maar het ministerie van Buitenlandse Zaken zei eerder dat onder hen één Nederlander is.

De thuisquarantaine van zes weken blijft gelden voor de Nederlandse passagiers, ongeacht of ze tussentijds negatief testen. Dat heeft te maken met de incubatietijd van het virus. Zondagavond landde de eerste repatriëringsvlucht op Eindhoven. Ook deze opvarenden testten negatief op basis van de eerste bemonstering bij aankomst in Nederland.

Meer uit Gezond

Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

3 dagen geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

4 dagen geleden
Waterschappen waarschuwen voor gebruik vlooienmiddelen bij dieren

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.

4 dagen geleden
Zorgorganisaties en artsen willen PFAS-vrije toekomst

AMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.

5 dagen geleden
Meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.

1 week geleden
Bijna 1600 westnijlvirusbesmettingen in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

1 week geleden
Ziekenhuizen melden problemen met computersystemen

LEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.

1 week geleden