Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: Nederlanders werken langer en in goede gezondheid door

RIVM: Nederlanders werken langer en in goede gezondheid door

BILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.

Er blijft wel extra aandacht nodig voor groepen die dat niet kunnen, bijvoorbeeld mensen met weinig opleiding of met een zwaar beroep.

Het RIVM bestudeerde voor dit onderzoek in 2010, 2015 en 2019 werkenden die 55 jaar of ouder waren. De groep uit 2010 werkte gemiddeld nog 8,5 jaar door, terwijl de 55-jarigen uit 2019 naar verwachting nog 11 jaar doorwerken. "Dat betekent dat deze laatste groep gemiddeld 2,5 jaar langer werkt dan de groep uit 2010." Volgens het rijksinstituut werken deze mensen de 2,5 jaar die zij extra werken gemiddeld in goede fysieke en mentale gezondheid.

Zware beroepen

Er is niet gekeken naar de impact van de coronapandemie op het langer doorwerken van mensen ouder dan 55, omdat dit op basis van de beschikbare data niet goed mogelijk was, legt een woordvoerder van het RIVM uit. Wel denken onderzoekers dat als de coronapandemie niet had plaatsgevonden, 55-plussers uit 2019 nog langer door zouden werken dan nu is berekend. "Het is alleen lastig in te schatten in hoeverre de staat waarin mensen werken (de gezondheid en het werkvermogen) anders was geweest." Volgens de woordvoerder zijn er aanwijzingen dat 55-plussers minder uren zijn gaan werken tijdens de coronapandemie, wat mogelijk positief is voor het langer doorwerken. Ook het thuiswerken hielp voor sommigen misschien mee, voor anderen juist niet. Ook werden mensen tijdens de pandemie (langdurig) ziek en gingen er mensen dood. Sommigen verloren hun baan en anderen stopten bewust eerder met werken.

Het RIVM vindt dat er blijvende aandacht nodig is voor mensen met zwaardere beroepen zoals in de landbouw, industrie en het onderwijs. Zij werken vaker langer door in slechte gezondheid. "Werkgevers en de overheid kunnen daar een belangrijke rol in spelen", aldus het rijksinstituut. "Bijvoorbeeld door te helpen het werk te verlichten, gerichte ondersteuning te geven aan deze mensen, of hen de mogelijkheid te geven om eerder te stoppen met werken."

Vanaf 55 jaar werken mensen op dit moment gemiddeld anderhalf jaar in slechte gezondheid en 2,5 jaar met minder werkvermogen.

Meer uit Binnenland

Aap ontsnapt uit Beekse Bergen en meermaals gezien in de omgeving

HILVARENBEEK (ANP) - Uit Safaripark Beekse Bergen in Hilvarenbeek is afgelopen weekend een aap ontsnapt. Het gaat om een mannelijke kuifmangabey die niet gevaarlijk is voor mensen of huisdieren, bevestigt een woordvoerster van het park na berichtgeving door het Brabants Dagblad.

1 uur geleden
De Jonge: FVD'er is met declaratiegedrag uitzondering in Staten

MIDDELBURG (ANP) - Het uitbundige declaratiegedrag van het FVD-Statenlid Martin Bos zou negatief kunnen uitstralen op de andere leden van Provinciale Staten in Zeeland, maar daar is absoluut geen aanleiding voor. Dat zei commissaris Hugo de Jonge naar aanleiding van berichtgeving door Omroep Zeeland. De zender meldde op basis van documenten die bij de provincie waren opgevraagd dat Bos in twee jaar tijd 117 keer uit eten was gegaan van belastinggeld. Hij deed dat uit naam van de FVD-fractie.

3 uur geleden
Stikstofuitstoot stallen 9 procent lager door stoppersregeling

DEN HAAG (ANP) - Stoppersregelingen voor boeren zorgden de afgelopen zes jaar voor zo'n 9 procent minder stikstofuitstoot uit stallen, dat becijfert de Algemene Rekenkamer. In die jaren stelden opeenvolgende ministers van Landbouw 4,2 miljard euro beschikbaar voor veehouders die willen stoppen. Daarvan bleef 1,6 miljard euro op de plank liggen.

3 uur geleden
KNMI verwacht recordwarme nacht van donderdag op vrijdag

DE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht dat de nacht van donderdag op vrijdag de warmste wordt die ooit in Nederland is gemeten. Het weerinstituut gaat ervan uit dat de temperatuur in De Bilt dan niet onder de 24 graden zal zakken.

4 uur geleden
OM eist levenslang tegen verdachte genocide Rwanda

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Den Haag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen de 66-jarige Eugène N. Volgens justitie was hij op 24 en 25 april 1994 betrokken bij de moord op naar schatting 3000 Tutsi's in het Byiza-stadion in Mbazi, een gemeente in het zuiden van Rwanda. "Enkel uitgemoord vanwege hun etniciteit", aldus de officier van justitie.

5 uur geleden
Twee slachtoffers ongeluk Zeeuwse Vogelwaarde nog in ziekenhuis

VOGELWAARDE (ANP) - Twee kinderen die gewond raakten door een aanrijding bij het Zeeuwse Vogelwaarde eerder deze maand, liggen nog in het ziekenhuis. Een derde kind heeft het ziekenhuis vorige week verlaten. Dat meldt Namens de Familie, die de slachtoffers bijstaat.

5 uur geleden
Hardenberg legt nieuwe dwangsom op omdat azc nog open is

HARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg verhoogt de dwangsom voor opvangorgaan COA, omdat een asielzoekerscentrum nog altijd open is. Voortaan moet de organisatie 64.000 euro per dag betalen. De teller stopt als de locatie leeg is of als het maximum van 5,76 miljoen euro is bereikt. Dat kan over drie maanden het geval zijn.

6 uur geleden