Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: mogelijk honderden hepatitis A besmettingen door blauwe bes

RIVM: mogelijk honderden hepatitis A besmettingen door blauwe bes

BILTHOVEN (ANP) - Het RIVM houdt rekening met honderden hepatitis A-besmettingen door de met het virus besmette blauwe bessen van supermarktketen Albert Heijn. Dat bevestigt een woordvoerder van het gezondheidsinstituut na berichtgeving van de NOS.

Twaalf mensen zijn zeker besmet met hepatitis A, twee van hen liggen in het ziekenhuis, bevestigt de woordvoerder na berichtgeving van NU.nl.

De woordvoerder legt uit dat er mogelijk honderden besmettingen zijn, omdat het sinds eind november speelt en de incubatietijd van het virus lang is. Zo kan het weken duren voordat de leverontsteking zich ontwikkelt. Veel mensen worden amper of niet ziek door hepatitis A, benadrukt de zegsman.

Jumbo

De met hepatitis A besmette blauwe bessen uit de diepvries van Albert Heijn waren afkomstig uit Polen met een minimale houdbaarheidsdatum van 14 april 2026. Ze zijn inmiddels uit het assortiment gehaald, samen met alle andere kilozakken die uit voorzorg uit het vriesvak zijn gehaald. Blauwe bessen die in een mix met ander fruit zitten, of in een doosje, zijn niet besmet.

De vriesverse blauwe bessen van Jumbo zijn naar eigen zeggen afkomstig van andere leveranciers. "Jumbo staat in nauw contact met deze leveranciers en de Nederlandse autoriteiten. Vooralsnog is er geen enkele aanleiding dat de besmetting ook voor de Jumbo blauwe bessen geldt", aldus een woordvoerster van die supermarktketen.

Een zegsvrouw van Dirk geeft aan dat de ingevroren blauwe bessen van deze supermarkt uit Servië komen en dat de "producten frequent bij externe laboratoria" worden gemonitord.

Meer uit Gezond

Minder mensen hebben griep, meldt RIVM

BILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.

2 dagen geleden
Hooikoorts piekt eerder in het jaar en meer mensen hebben last

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.

2 dagen geleden
Veel verschillen in prijs kankermedicijnen, KWF wil meer openheid

AMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.

3 dagen geleden
Gezondheidsraad: leeftijdsgrens coronaprik kan van 60 naar 70

DEN HAAG (ANP) - De leeftijdsgrens voor de jaarlijkse herhaalprik tegen het coronavirus kan omhoog van 60 naar 70 jaar. Dat adviseert de Gezondheidsraad. Zestigers zouden nog wel op grond van hun gezondheidstoestand in aanmerking kunnen komen voor vaccinatie, maar niet meer op grond van hun leeftijd.

3 dagen geleden
Inspectie Gezondheidszorg onderzoekt werkcultuur ic Erasmus MC

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd onderzoekt de werkcultuur op de intensivecareafdeling van het Erasmus MC in Rotterdam. Dat bevestigt de inspectie na berichtgeving van de NOS en Nieuwsuur over een vertrouwenscrisis op deze afdeling van het ziekenhuis.

1 week geleden
MDL Fonds wil dat meer mannen in grote steden darmkankertest doen

AMERSFOORT (ANP) - Mannen in de grote steden moeten zich vaker laten controleren op darmkanker, vindt het MDL Fonds. De deelname aan het bevolkingsonderzoek voor de ziekte is schrikbarend laag, zegt de organisatie, die vroeger Maag Lever Darm Stichting heette. Het fonds komt daarom met een campagne. Die wordt donderdag gelanceerd.

1 week geleden
Vaker HPV bij vrouwen die geen toegang bevolkingsonderzoek hebben

DEN HAAG (ANP) - Bij vrouwen die geen of moeilijk toegang hebben tot het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker wordt het humaan papillomavirus (HPV) vaker gevonden dan bij vrouwen die daar wel toegang toe hebben. Dat meldt Dokters van de Wereld op basis van 555 uitstrijkjes die de mensenrechtenorganisatie tussen 2022 en 2025 afnam bij vrouwen zonder toegang. 87 procent van hen is ongedocumenteerd en daarom uitgesloten van het bevolkingsonderzoek.

1 week geleden