Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: mogelijk honderden hepatitis A besmettingen door blauwe bes

RIVM: mogelijk honderden hepatitis A besmettingen door blauwe bes

BILTHOVEN (ANP) - Het RIVM houdt rekening met honderden hepatitis A-besmettingen door de met het virus besmette blauwe bessen van supermarktketen Albert Heijn. Dat bevestigt een woordvoerder van het gezondheidsinstituut na berichtgeving van de NOS.

Twaalf mensen zijn zeker besmet met hepatitis A, twee van hen liggen in het ziekenhuis, bevestigt de woordvoerder na berichtgeving van NU.nl.

De woordvoerder legt uit dat er mogelijk honderden besmettingen zijn, omdat het sinds eind november speelt en de incubatietijd van het virus lang is. Zo kan het weken duren voordat de leverontsteking zich ontwikkelt. Veel mensen worden amper of niet ziek door hepatitis A, benadrukt de zegsman.

Jumbo

De met hepatitis A besmette blauwe bessen uit de diepvries van Albert Heijn waren afkomstig uit Polen met een minimale houdbaarheidsdatum van 14 april 2026. Ze zijn inmiddels uit het assortiment gehaald, samen met alle andere kilozakken die uit voorzorg uit het vriesvak zijn gehaald. Blauwe bessen die in een mix met ander fruit zitten, of in een doosje, zijn niet besmet.

De vriesverse blauwe bessen van Jumbo zijn naar eigen zeggen afkomstig van andere leveranciers. "Jumbo staat in nauw contact met deze leveranciers en de Nederlandse autoriteiten. Vooralsnog is er geen enkele aanleiding dat de besmetting ook voor de Jumbo blauwe bessen geldt", aldus een woordvoerster van die supermarktketen.

Een zegsvrouw van Dirk geeft aan dat de ingevroren blauwe bessen van deze supermarkt uit Servië komen en dat de "producten frequent bij externe laboratoria" worden gemonitord.

Meer uit Gezond

Uitstel geplande hartbehandelingen door tekort medisch hulpmiddel

DEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.

2 dagen geleden
Federatie: patiënten wachten te lang op info over datalek zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten weten nog altijd niet of hun gegevens zijn gestolen bij een inbraak in de digitale systemen van softwareleverancier ChipSoft. Meer dan een week na de eerste meldingen "tasten veel patiënten nog altijd volledig in het duister", stelt Patiëntenfederatie Nederland. Die zegt dat de onduidelijkheid te lang duurt.

4 dagen geleden
Studie naar MS-patiënten die stamceltherapie kregen in buitenland

UTRECHT (ANP) - Twee ziekenhuizen zijn op zoek naar MS-patiënten die in het buitenland stamceltherapie kregen. Volgens het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht en het Amsterdam UMC reisden afgelopen jaren honderden mensen met MS naar het buitenland voor zo'n therapie.

4 dagen geleden
NU'91: zorgmedewerkers werken minder door hoge brandstofprijzen

NIEUWEGEIN (ANP) - Mensen die in de zorg werken, doen minder extra diensten nu de brandstofprijzen zo hoog zijn. Volgens beroepsorganisatie NU'91 krijgen ze de kosten niet genoeg vergoed en leggen ze er geld op toe. "Het kan niet zo zijn dat zorgprofessionals moeten betalen om hun werk te kunnen doen", zegt voorzitter Femke Merel van Kooten.

1 week geleden
Meerderheid vapende jongeren gebruikt nog steeds smaakjesvapes

UTRECHT (ANP) - Van jongeren die recent hebben gevapet, gebruikt nog steeds een meerderheid de verboden vapes met een smaakje. Dat concludeert het Trimbos-instituut uit cijfers verzameld in 2025. Bijna alle ondervraagde jongeren die vapen, weten dat de verkoop van vapes met een smaakje verboden is in Nederland.

1 week geleden
Elk jaar 38 kinderen op spoedeisende hulp door inslikken batterij

AMSTERDAM (ANP) - Elk jaar komen minstens 38 kinderen op de spoedeisende hulp terecht doordat ze een batterij hebben ingeslikt, meldt het Emma Kinderbuikcentrum van het Amsterdam UMC op basis van eigen onderzoek. Vooral bij jonge kinderen kan dit ernstige gevolgen hebben en zelfs leiden tot overlijden, melden de onderzoekers.

1 week geleden
IKNL: Kanker bij jongvolwassenen heeft langdurige gevolgen

UTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).

1 week geleden