RIVM meldt opnieuw minder coronagevallen
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal coronagevallen dat bij het RIVM wordt geregistreerd is afgelopen zeven dagen opnieuw gedaald. In totaal kreeg het instituut 7088 nieuwe meldingen van positieve tests binnen, een kleine 400 minder dan de week daarvoor. De nieuwste virusvarianten BA.4 en BA.5 kunnen volgens het RIVM in juni mogelijk dominant worden.
Het aantal coronagevallen dat het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) registreert daalt al weken, maar ook veel minder mensen laten zich testen bij een GGD. Waar eind maart nog meer dan 300.000 mensen naar een teststraat gingen, deelden de gezondheidsdiensten vorige week nog een kleine 10.000 testuitslagen. In april verviel het advies om een positieve zelftest te laten bevestigen met een test bij de GGD.
Op basis van de meldingen van positieve tests die bij het RIVM zijn gedaan staat het reproductiegetal van het virus momenteel op 0,89. Dat wil zeggen dat 100 mensen gemiddeld 89 anderen besmetten en het virus zich dus steeds langzamer weet te verspreiden.
Het aantal virusdeeltjes dat in het riool wordt gevonden lijkt volgens het instituut de laatste weken stabiel. Net als in de zogenoemde kiemsurveillance van het RIVM, waarin wordt bijgehouden welke coronavarianten rondgaan, is ook in het rioolwater een toename van de virusvarianten BA.4 en BA.5 te zien. Het RIVM noemt de voorspellingen rond de dominantie van de nieuwe varianten echter wel onzeker.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (56 procent) is afgelopen zomer verbrand door de zon. Dat blijkt uit onderzoek dat de Universiteit Maastricht heeft gedaan in opdracht van het Nationaal Huidfonds.
2 dagen geledenLEIDEN (ANP) - De rook die woensdag trok over onder meer Leiden, Alphen aan den Rijn en Gouda als gevolg van de natuurbrand bij 't Harde was niet schadelijk, meldt de veiligheidsregio Hollands Midden. "Er zijn door de brandweer metingen verricht in de regio. Hierbij zijn geen gevaarlijke waarden gemeten", wordt gemeld.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV waarschuwt dat er toch nog steeds iets kan gebeuren met de gegevens die buitgemaakt waren bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft. "Alertheid blijft daarom nodig." ChipSoft liet dinsdag weten dat de patiënteninformatie die was gestolen nergens is gepubliceerd en inmiddels is vernietigd.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Patiënten weten nog altijd niet of hun gegevens zijn gestolen bij een inbraak in de digitale systemen van softwareleverancier ChipSoft. Meer dan een week na de eerste meldingen "tasten veel patiënten nog altijd volledig in het duister", stelt Patiëntenfederatie Nederland. Die zegt dat de onduidelijkheid te lang duurt.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Twee ziekenhuizen zijn op zoek naar MS-patiënten die in het buitenland stamceltherapie kregen. Volgens het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht en het Amsterdam UMC reisden afgelopen jaren honderden mensen met MS naar het buitenland voor zo'n therapie.
2 weken geleden