RIVM meldt hoe ver najaarsgolf coronavirus aanzwelt
BILTHOVEN (ANP) - De najaarsgolf van het coronavirus gaat door, en dinsdag wordt duidelijk naar welke hoogte het aantal nieuwe besmettingen is gestegen. Dan meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) hoeveel positieve tests in de afgelopen week zijn geregistreerd. Het instituut doet dat elke dinsdag, nu voor de 119e keer.
Het RIVM meldde vorige week dinsdag 19.031 positieve tests, 55 procent meer dan de week ervoor. De meest recente tussentijdse update is van afgelopen vrijdag, en toen was het weektotaal opgelopen naar 22.109. Als die toename doorgaat, kan het weekcijfer van dinsdag uitkomen op ongeveer 25.000, het hoogste niveau sinds eind juli.
Ook ziekenhuizen krijgen het steeds drukker. Vorige week meldde het RIVM dat 485 mensen als een direct gevolg van hun coronabesmetting zijn opgenomen, tegen 287 een week eerder. Het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding meldde maandag dat ziekenhuizen nu meer dan 1100 positief geteste mensen behandelen. In iets meer dan twee weken tijd is de bezetting meer dan verdubbeld.
Het aantal geregistreerde sterfgevallen neemt ook snel toe. Vorige week dinsdag meldde het RIVM dat het in een week tijd bericht had gekregen dat 20 mensen aan de gevolgen van hun besmetting zijn overleden, afgelopen vrijdag was dat opgelopen naar 42.
De overheid gebruikt sinds half september een 'thermometer' om de staat van de epidemie in de gaten te houden. Het is de opvolger van de risiconiveaus. De 'thermometer' stond vorige week op het laagste niveau. Dan is de druk op de zorg en de samenleving beperkt en blijft dit voorlopig waarschijnlijk ook het geval.
Het RIVM meldt dinsdag ook hoeveel mensen de nieuwe herhaalprik tegen het coronavirus hebben gehaald. Tot aan vorige week hadden bijna 710.000 mensen die oppepvaccinatie laten zetten, onder wie bijna een kwart van alle 70-plussers.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
35 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat ongeveer driehonderd mensen benaderen die mogelijk zijn gedupeerd door beleggingsfraude. De politie wil ze informeren dat ze cryptogeld overmaken naar vermoedelijke oplichters, en adviseert ze daarmee te stoppen. Dat meldt de politie.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt zich grote zorgen over de Nederlandse infrastructuur. Wegen, vaarwegen, bruggen en sluizen zijn toenemend beschadigd en versleten. De infrastructuur is "de ruggengraat van onze samenleving en economie", meent directeur Martin Wijnen, en om die veilig te houden is volgens hem meer geld nodig.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
7 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
12 uur geleden