RIVM meldt hoe ver najaarsgolf coronavirus aanzwelt
BILTHOVEN (ANP) - De najaarsgolf van het coronavirus gaat door, en dinsdag wordt duidelijk naar welke hoogte het aantal nieuwe besmettingen is gestegen. Dan meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) hoeveel positieve tests in de afgelopen week zijn geregistreerd. Het instituut doet dat elke dinsdag, nu voor de 119e keer.
Het RIVM meldde vorige week dinsdag 19.031 positieve tests, 55 procent meer dan de week ervoor. De meest recente tussentijdse update is van afgelopen vrijdag, en toen was het weektotaal opgelopen naar 22.109. Als die toename doorgaat, kan het weekcijfer van dinsdag uitkomen op ongeveer 25.000, het hoogste niveau sinds eind juli.
Ook ziekenhuizen krijgen het steeds drukker. Vorige week meldde het RIVM dat 485 mensen als een direct gevolg van hun coronabesmetting zijn opgenomen, tegen 287 een week eerder. Het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding meldde maandag dat ziekenhuizen nu meer dan 1100 positief geteste mensen behandelen. In iets meer dan twee weken tijd is de bezetting meer dan verdubbeld.
Het aantal geregistreerde sterfgevallen neemt ook snel toe. Vorige week dinsdag meldde het RIVM dat het in een week tijd bericht had gekregen dat 20 mensen aan de gevolgen van hun besmetting zijn overleden, afgelopen vrijdag was dat opgelopen naar 42.
De overheid gebruikt sinds half september een 'thermometer' om de staat van de epidemie in de gaten te houden. Het is de opvolger van de risiconiveaus. De 'thermometer' stond vorige week op het laagste niveau. Dan is de druk op de zorg en de samenleving beperkt en blijft dit voorlopig waarschijnlijk ook het geval.
Het RIVM meldt dinsdag ook hoeveel mensen de nieuwe herhaalprik tegen het coronavirus hebben gehaald. Tot aan vorige week hadden bijna 710.000 mensen die oppepvaccinatie laten zetten, onder wie bijna een kwart van alle 70-plussers.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
1 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.
3 uur geleden