RIVM meldt 3389 nieuwe coronagevallen
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe coronagevallen is afgelopen etmaal met 3389 gestegen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat is iets minder dan het weekgemiddelde. Afgelopen zeven dagen registreerde het RIVM dagelijks gemiddeld 3534 nieuwe gevallen per dag.
Het aantal nieuwe coronagevallen is wel hoger dan vorige week maandag, toen er 2252 nieuwe positieve testuitslagen bijkwamen.
Afgelopen etmaal registreerde het RIVM twee nieuwe sterfgevallen als gevolg van een coronabesmetting. Die twee mensen hoeven niet per se in de afgelopen 24 uur te zijn overleden, want het duurt soms een tijdje voor een sterfgeval door corona wordt geregistreerd.
In Amsterdam kreeg afgelopen etmaal het hoogste aantal mensen te horen dat ze corona hebben opgelopen: 119 in totaal. In Den Haag kregen 78 mensen een positieve testuitslag, in Rotterdam 73. In Staphorst kwamen 55 nieuwe coronagevallen aan het licht. Die gemeente kent, net als een aantal andere gemeenten in de Biblebelt een relatief lage vaccinatiegraad. Staphorst heeft ruim twaalf keer minder inwoners dan Tilburg, dat de top 5 afsluit met 46 nieuwe coronagevallen in een etmaal.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Patiënten weten nog altijd niet of hun gegevens zijn gestolen bij een inbraak in de digitale systemen van softwareleverancier ChipSoft. Meer dan een week na de eerste meldingen "tasten veel patiënten nog altijd volledig in het duister", stelt Patiëntenfederatie Nederland. Die zegt dat de onduidelijkheid te lang duurt.
4 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Twee ziekenhuizen zijn op zoek naar MS-patiënten die in het buitenland stamceltherapie kregen. Volgens het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht en het Amsterdam UMC reisden afgelopen jaren honderden mensen met MS naar het buitenland voor zo'n therapie.
4 dagen geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Mensen die in de zorg werken, doen minder extra diensten nu de brandstofprijzen zo hoog zijn. Volgens beroepsorganisatie NU'91 krijgen ze de kosten niet genoeg vergoed en leggen ze er geld op toe. "Het kan niet zo zijn dat zorgprofessionals moeten betalen om hun werk te kunnen doen", zegt voorzitter Femke Merel van Kooten.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Van jongeren die recent hebben gevapet, gebruikt nog steeds een meerderheid de verboden vapes met een smaakje. Dat concludeert het Trimbos-instituut uit cijfers verzameld in 2025. Bijna alle ondervraagde jongeren die vapen, weten dat de verkoop van vapes met een smaakje verboden is in Nederland.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Elk jaar komen minstens 38 kinderen op de spoedeisende hulp terecht doordat ze een batterij hebben ingeslikt, meldt het Emma Kinderbuikcentrum van het Amsterdam UMC op basis van eigen onderzoek. Vooral bij jonge kinderen kan dit ernstige gevolgen hebben en zelfs leiden tot overlijden, melden de onderzoekers.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).
2 weken geleden