Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM meldt 13.331 positieve coronatests, gemiddelde daalt

RIVM meldt 13.331 positieve coronatests, gemiddelde daalt

BILTHOVEN (ANP) - Tussen zaterdagochtend en zondagochtend zijn er 13.331 positieve coronatests geregistreerd. Het gemiddelde daalde voor de veertiende dag op rij, blijkt uit cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

Afgelopen week noteerde het RIVM in totaal 99.949 positieve tests. Gemiddeld waren er in de afgelopen week 14.278 positieve tests per dag. Twee weken geleden lag dat gemiddelde nog boven de 21.000.

Amsterdam telde 591 positieve tests, Rotterdam 363 en Den Haag 362. In Utrecht kregen 327 mensen te horen dat ze het coronavirus hebben opgelopen. In Tilburg werden 181 besmettingen vastgesteld.

Het RIVM kreeg de afgelopen dag 48 meldingen dat coronapatiënten aan de gevolgen van de besmetting zijn overleden. Dat het overlijden van deze mensen nu is geregistreerd, wil niet zeggen dat ze de afgelopen dag zijn overleden. In de afgelopen week kreeg het RIVM 357 meldingen van sterfgevallen, gemiddeld ongeveer 51 per dag.

Meer uit Binnenland

Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

4 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

5 uur geleden
NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

5 uur geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.

6 uur geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

6 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

6 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

6 uur geleden