Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM maakt nieuwe coronacijfers bekend

RIVM maakt nieuwe coronacijfers bekend

BILTHOVEN (ANP) - Stijgt het aantal nieuwe coronabesmettingen? Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu maakt dinsdag rond 14.00 uur weer bekend hoeveel nieuwe gevallen in de afgelopen zeven dagen zijn doorgegeven. Ook deelt het instituut het aantal gemelde sterfgevallen en het aantal ziekenhuisopnames.

De meest recente cijfers zijn van vorige week dinsdag. Tussen dinsdag 14 en dinsdag 21 juli had het RIVM 987 meldingen van nieuwe coronabesmettingen binnengekregen. Dat is meer dan in de twee voorgaande weken bij elkaar, toen het instituut 966 nieuwe meldingen binnenkreeg. Als het aantal besmettingen stijgt, kan dit betekenen dat een tijd later het aantal ziekenhuisopnames en sterfgevallen toeneemt.

Het zogenoemde reproductiegetal vorige week was 1,29. Dat betekent dat het virus zich snel verspreidt. Het RIVM telde vorige week bijna honderd actieve lokale uitbraken.

Meer uit Binnenland

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

GORINCHEM (ANP) - De eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug heeft 34 boetes opgeleverd, meldt Rijkswaterstaat. Sinds 18 juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd. Voornamelijk zware voertuigen met buitenlandse kentekens rijden nog over de brug. Die kunnen nog niet worden bekeurd via het camerasysteem van RWS.

17 minuten geleden
OM eist tbs met dwang om ontvoeringsplan prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag tbs met dwangverpleging geëist tegen Anne Romke van der H. (33) uit het Groningse Uithuizen, omdat hij plannen zou hebben gehad om prinses Amalia te ontvoeren. Van der H. zou haar hebben willen meenemen naar Polen om met haar te trouwen, meent justitie. Door hem aangeschafte bijlen zouden daarbij dienstbaar zijn.

46 minuten geleden
OM: onvoldoende bewijs voor plannen om prinsessen te doden

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie zegt niet te kunnen bewijzen dat Anne Romke van der H. prinses Amalia en prinses Alexia wilde doden. Dat zei de officier van justitie maandag bij aanvang van de zaak tegen Van der H. Die wordt ervan verdacht dat hij een aanslag voorbereidde op de prinsessen. Wel zegt justitie voldoende bewijs te hebben dat de verdachte prinses Amalia wilde beroven van haar vrijheid.

3 uur geleden
Tip over wapen vergismoord kwam van inmiddels overleden persoon

ROTTERDAM (ANP) - Een tip over het wapen dat mogelijk gebruikt is bij de vergismoord op ggz-directeur Rob Zweekhorst in 2014 komt van een inmiddels overleden persoon. De politie brengt deze informatie nu om veiligheidsredenen naar buiten.

4 uur geleden
Velen nemen afscheid van acteur Peter Faber

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen hebben maandagochtend in het Zonnehuis in Amsterdam-Noord afscheid genomen van Peter Faber. De acteur overleed 6 augustus op 82-jarige leeftijd.

4 uur geleden
19-jarige vrouw dood gevonden in woning Heiloo, man aangehouden

HEILOO (ANP) - In een woning in het Noord-Hollandse Heiloo is zondagavond een dode 19-jarige vrouw aangetroffen. Dat meldt de politie. Een 20-jarige man uit die plaats is aangehouden.

5 uur geleden
RIVM treft westnijlvirus aan bij bloeddonor, besmet in Nederland

UTRECHT (ANP) - In Nederland is bij een bloeddonor een infectie met het westnijlvirus vastgesteld. Diegene is niet onlangs in het buitenland geweest. Het RIVM gaat er daarom van uit dat de infectie in Nederland is opgelopen.

6 uur geleden