Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: kabinet loopt vooruit op adviezen deskundigen

RIVM: kabinet loopt vooruit op adviezen deskundigen

DEN HAAG (ANP) - De aangekondigde versoepeling van veel coronamaatregelen wordt nog niet gesteund door de adviseurs waarop het kabinet tot dusver heeft gevaren. "Er is alleen een perspectief geschetst" en er moet de komende weken steeds "naar gekeken worden" of het virus niet toch weer dreigt op te flakkeren, zei Jaap van Dissel van het RIVM, de voorman van de deskundigen in het Outbreak Management Team, tijdens een briefing in de Tweede Kamer.

Tot dusver wachtte het kabinet doorgaans de adviezen van het OMT af en volgde het dat in de meeste gevallen op de voet. Tussen de eerste versoepelingen op 11 mei en de nieuwe besluiten over de beperkte opening van onder meer de horeca zitten nog nieuwe momenten voor het OMT om advies te geven. En dan zal het OMT daar nauwkeurig naar kijken en er een wetenschappelijk onderbouwing aan geven.

"We moeten tussendoor bij de routekaart steeds kijken of we de goede kant op gaan en blijven gaan en of er toch niet indicaties zijn van toename van infecties tot een niveau dat we misschien weer te veel in de problemen komen", aldus Van Dissel. Bij de versoepeling zal nadrukkelijk ook worden gekeken naar de ervaringen in het buitenland. Landen als Denemarken en Oostenrijk zijn eerder begonnen met het afbouwen van de maatregelen.

Niet pessimistisch

Van Dissel denkt niet dat het beter was geweest om het aantal infecties eerst nog verder omlaag te krijgen voordat er versoepelingen zouden worden doorgevoerd. Hij wees op de druk die er ontstond op de bereidheid van mensen zich aan de maatregelen te houden. Ook wees hij op de negatieve gezondheidseffecten van een langer slot op de samenleving. Zo blijkt uit onderzoek dat ongeveer de helft van de mensen minder beweegt sinds de maatregelen en dat er meer wordt gerookt.

De RIVM-directeur is niet pessimistisch over de ontwikkelingen, zoals de daling van het aantal ziekenhuisopnamen. Ook het testen van iedereen met milde klachten vanaf 1 juni is belangrijk, omdat er zo meer inzicht komt in de situatie van het virus. Daar zitten dan wel consequenties aan, omdat positief getesten dan thuis moeten blijven.

Meer uit Politiek

GroenLinks-PvdA en CDA willen ook regionale zenders op NPO Start

DEN HAAG (ANP) - Het moet mogelijk worden om de 13 regionale publieke zenders te bekijken op NPO Start, vinden GroenLinks-PvdA en CDA. De partijen pleiten ervoor om de Mediawet aan te passen, zodat mensen de regionale zenders live kunnen bekijken op de streamingdienst van de publieke omroep en gemiste programma's kunnen terugkijken.

3 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten maandag verder over informatiedocument

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelaars van D66 en CDA praten maandag onder leiding van informateur Sybrand Buma verder over de formatie. De twee partijen hebben nog ruim een week om samen een document op te stellen dat kan dienen als basis voor de rest van de kabinetsformatie. Op 9 december moet het af zijn, wat volgens de partijen zeker gaat lukken.

18 uur geleden
Dijksma: landelijke politiek 'halfhartig' richting lokale bestuur

AMSTERDAM (ANP) - Sharon Dijksma verwijt de landelijke politiek "halfhartigheid" in de houding naar het lokale bestuur. De voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) reageerde bij Buitenhof op de advertentie in De Limburger waarin lokale bestuurders protesteren tegen intimidatie.

22 uur geleden
Rijkaart houdt overal rekening mee bij acties VS rond Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties "houdt overal rekening mee" bij de acties van de Verenigde Staten rond Venezuela. In WNL Op Zondag zei de BBB-bewindsman dat we "niet kunnen denken dat het lekker rustig is voor de eilanden". Hij bedoelt daarmee Aruba, Bonaire en CuraƧao die niet ver van Venezuela liggen.

1 dag geleden
Overstap senator Griffioen naar D66 doet Van der Plas pijn

APELDOORN (ANP) - De overstap van Eerste Kamerlid Arie Griffioen van BBB naar D66 doet BBB-partijleider Caroline van der Plas pijn. Na afloop van een algemene ledenvergadering in Apeldoorn zei Van der Plas dat ze het moeilijk te begrijpen vindt dat Griffioen overstapt naar D66, een partij die volgens Van der Plas recht tegenover BBB staat.

1 dag geleden
BBB doet in 29 gemeenten mee aan gemeenteraadsverkiezingen

APELDOORN (ANP) - De BBB doet in 29 gemeenten mee aan de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar. De opvallendste gemeente waar de partij meedoet is Amsterdam. In Friesland doen met acht gemeenten de meeste mee.

1 dag geleden
SP doet met oud-FNV-voorzitter Tuur Elzinga mee in Bloemendaal

BLOEMENDAAL (ANP) - De SP doet met de nieuwe afdeling Bloemendaal-Heemstede mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Bloemendaal. Voormalig voorzitter van de vakbond FNV Tuur Elzinga is de lijsttrekker voor de partij.

2 dagen geleden