RIVM heeft eerste ouderen uit 1937 uitgenodigd voor boosterprik
DEN HAAG (ANP) - De eerste mensen met geboortejaar 1937 zijn uitgenodigd voor het krijgen van hun boosterprik. Een deel van de brieven voor deze groep veelal 84-jarigen is dinsdag en woensdag verzonden, meldt het RIVM. Alle mensen geboren in 1936 of eerder kregen de dagen daarvoor al een uitnodiging gestuurd.
Het is niet zo dat alle mensen uit 1937 nu al worden uitgenodigd. Het RIVM stuurt dagelijks naar ruim 50.000 mensen een brief, van oud naar jong. In totaal zou het gaan om 700.000 ouderen in de groep van 80 jaar en ouder die een uitnodiging moeten krijgen.
Deze aantallen zijn afgestemd op hoeveelheden die bijvoorbeeld de post en de vaccinatielocaties en callcenters van de GGD’en aan kunnen. Een deel van de mensen met geboortejaar 1937 en alle mensen met geboortejaar 1938 en 1939 worden vrijdag en zaterdag uitgenodigd, zo laat het RIVM weten. De geplande einddatum voor het inenten van 80-plussers blijft voorlopig staan op eind december, aldus een woordvoerder. Daarna komt de groep tussen de 60 en 79 jaar aan de beurt.
Snelheid verhogen
Het ministerie van Volksgezondheid zegt dat de snelheid van het geven van boostervaccins nog niet kan worden verhoogd. "Dat kan zodra er weer ruimte is bij de GGD. Daar wordt dagelijks naar gekeken en we weten pas kort van tevoren of het kan." Een woordvoerster van koepelorganisatie GGD GHOR Nederland laat weten: "We zien de behoefte aan meer snelheid toenemen en waar mogelijk zorgen we dat we verder en sneller opschalen om in die behoefte te voorzien." Volgens haar zijn er nu 11.000 medewerkers op vaccinatielocaties en wordt er "toegewerkt naar 22.000 medewerkers eind januari. Dit onder de omstandigheden dat de arbeidsmarkt nu vele malen krapper is dan een jaar geleden".
Met het tempo waarop 80-plussers nu worden uitgenodigd, zijn alle brieven aan deze groep half december verzonden, bevestigt het RIVM. Mensen jonger dan 80 kunnen volgens de huidige planning vanaf eind december een uitnodiging verwachten, was eerder aangekondigd. Volgens het RIVM komt dat door een marge die is ingebouwd voor als er onvoorziene dingen gebeuren. Of de groep tussen de 60 en 79 jaar eerder wordt uitgenodigd, is aan het ministerie. "We kijken continu of het sneller kan, samen met het RIVM en de GGD", aldus een woordvoerster.
Meer uit Gezond
AKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.
8 uur geledenNIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
1 week geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
1 week geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Congo is de op een na grootste uitbraak van het virus die ooit wereldwijd is vastgelegd. Alleen de epidemie van 2014-2016 in West-Afrika was omvangrijker.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom stopt met de behandeling.
1 week geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn getroffen door de zwaarste uitbraak van de mazelen in 35 jaar. Nieuwszender CNN bericht dat in de laatste achttien maanden meer besmettingen zijn gemeld dan in de voorgaande 25 jaar samen.
2 weken geleden