Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rivian onderuit op lager Wall Street na grote terugroepactie

Rivian onderuit op lager Wall Street na grote terugroepactie

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische voertuigen Rivian ging maandag bijna 8 procent onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf roept bijna al zijn 13.000 voertuigen terug naar de garage vanwege een schroefje dat mogelijk niet goed is aangedraaid. Onder uitzonderlijke omstandigheden zou de bestuurder daardoor de controle over het stuur kunnen verliezen. Volgens het bedrijf heeft het defect geen ongelukken veroorzaakt en betreft het een voorzorgsmaatregel.

De stemming op Wall Street bleef verder terughoudend na de zware koersverliezen op vrijdag. Die werden veroorzaakt door een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. De aanhoudende sterke arbeidsmarkt geeft de Amerikaanse centrale bank de ruimte om de rente stevig te blijven verhogen om zo de hoge inflatie te beteugelen. Hogere rentes zijn echter ongunstig voor aandelenbeleggingen.

Beleggers bereiden zich ook voor op het cijferseizoen, dat aan het einde van de week begint met de resultaten van de grote Amerikaanse banken Citigroup, JPMorgan Chase, Morgan Stanley en Wells Fargo. Daarnaast wordt uitgekeken naar de nieuwe inflatiecijfers van de VS, die donderdag op het programma staan.

Ford

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent hoger op 29.401 punten. De brede S&P 500 steeg een fractie tot 3641 punten. De Nasdaq zakte 0,4 procent tot 10.614 punten. Vrijdag raakte de techgraadmeter al 3,8 procent kwijt. De Amerikaanse obligatiemarkt is dicht vanwege de viering van Columbus Day.

Behalve Rivian stonden ook automakers Ford en General Motors in de schijnwerpers. Zij verloren respectievelijk 7,5 en 5,3 procent na een negatief rapport van UBS. Volgens de analisten van de Zwitserse bank stevent de automarkt snel af op een situatie van een overaanbod van voertuigen. Het advies voor Ford werd verlaagd naar verkopen en de aanbeveling voor GM ging van kopen naar houden.

Tesla

Tesla zakte 0,4 procent. De maker van elektrische auto's heeft in september meer dan 83.000 voertuigen geleverd van zijn fabriek in Shanghai. Dat is 8 procent meer dan in augustus en het grootste aantal in een maand ooit. Analisten van RBC verlaagden echter het koersdoel voor het aandeel.

De euro noteerde op 0,9702 dollar, tegen 0,9782 dollar op vrijdag. De olieprijzen vielen wat terug na de sterke opleving vorige week. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 92,38 dollar en Brentolie kostte 0,4 procent minder op 97,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

11 minuten geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

42 minuten geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

2 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

2 uur geleden
Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

3 uur geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

4 uur geleden
Amerikaanse auto's minder populair in Canada door tarievenstrijd

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.

5 uur geleden