
Rivian en Mercedes-Benz gaan samen elektrische busjes maken
STUTTGART (ANP) - Mercedes-Benz gaat samen met de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Rivian elektrisch aangedreven busjes maken in Europa. Door de krachten te bundelen kunnen ze de enorme kosten voor het ontwikkelen van elektrische auto's delen. Ook levert de samenwerking Rivian mogelijk schaalvoordelen op. Het bedrijf heeft het de laatste tijd moeilijk met het opschalen van de productie, onder meer door knelpunten in de toeleveringsketen.
Mercedes-Benz en Rivian maakten bekend in Centraal- of Oost-Europa een nieuwe assemblagelijn op te zetten voor de elektrische busjes. Dit moet gebeuren bij een al bestaande fabriek van Mercedes. De autofabrikanten zetten hiervoor een gezamenlijk bedrijf op waarvan ze beide voor de helft eigenaar zijn.
Rivian is al langer bezig een geschikte productielocatie te vinden in Europa. In Limburgse media werd het Amerikaanse bedrijf ook in verband gebracht met VDL Nedcar in Born. Die autofabriek van industrieconcern VDL verliest in 2024 BMW als zijn enige klant en is hard op zoek naar andere opdrachtgevers in de auto-industrie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.
44 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.
3 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.
4 uur geleden