Rivalen verwachten weer een dominante Verstappen in Formule 1
BAHREIN (ANP/RTR) - De meeste rivalen van Max Verstappen zijn er het bij de testdagen in Bahrein al over eens dat de coureur van Red Bull weer de snelste auto heeft en het komende seizoen opnieuw zal heersen in de Formule 1. "Ik heb geen glazen bol, maar alles wijst erop dat Max de sport blijft domineren. Ik denk dat nu negentien van de twintig coureurs al weten dat ze dit jaar geen wereldkampioen worden", beweerde Fernando Alonso van Aston Martin.
"Er is één auto die een stap heeft gezet naar een nog betere auto en helaas is dat de auto die vorig jaar ook al de snelste was", stelde teambaas Andrea Stella van McLaren, doelend op Verstappen, die vorig jaar 19 van de 22 grands prix won en met grote overmacht zijn derde wereldtitel veroverde.
"Red Bull rijdt nog steeds ver voor ons uit", gaf ook zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton van Mercedes toe. Charles Leclerc vindt dat zijn Ferrari een stuk beter rijdt dan vorig jaar en zijn gevoel is er goed over, "maar helaas ligt Red Bull nog een flink stuk voor op ons".
Fatsoenlijke auto
George Russell van Mercedes en Lando Norris van McLaren lieten eenzelfde geluid horen. "We hadden eind vorig seizoen best een fatsoenlijke auto en ik denk dat we stappen in de goede richting hebben gezet, maar we liggen nog steeds ver achter bij Red Bull", zei Norris.
Alonso, met 42 jaar de oudste coureur in het veld, was ook best te spreken over de vooruitgang bij Aston Martin, maar hij erkende dat Red Bull hem heeft verrast met een vooruitstrevend ontwerp van de auto voor komend seizoen. "Zoals ik deze dagen Max in de Red Bull heb zien rijden, zie ik weinig kansen voor de anderen om dit jaar een race te winnen. Deze sport kan wreed zijn."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
9 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
10 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
14 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden