Ritzege voor Almeida in Giro, roze trui weer voor Thomas
MONTE BONDONE (ANP) - De Portugees João Almeida heeft de zestiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een zware bergrit met aankomst op de Monte Bondone. De renner van UAE Team Emirates versloeg in de sprint Geraint Thomas, met wie hij in de slotkilometers alleen voorop was geraakt. De Brit van Ineos Grenadiers nam wel de leiderstrui over van de Fransman Bruno Armirail.
Primoz Roglic, de Sloveense kopman van Jumbo-Visma, finishte na een boeiend gevecht als derde en moest 25 seconden toegeven op zijn concurrenten in het algemeen klassement. Thymen Arensman finishte als tiende. In het klassement heeft Thomas 18 seconden voorsprong op Almeida, Roglic volgt op 29 seconden. De winnaar van de Giro, die op zondag eindigt, komt vermoedelijk uit het drietal dat woensdag in een vlakke rit enigszins mag 'uitrusten'.
Uit een groep van zo'n 25 renners bereikte de Ier Ben Healy als eerste de top van de Passo de Santa Barbara, een klim van de eerste categorie. De kopgroep dunde langzaam uit en aan de voet van de Serrada, de voorlaatste klim, bedroeg de marge met de groep favorieten nog zo'n 4 minuten. Daarin deden de renners van Jumbo-Visma het kopwerk, mogelijk met plannen rond hun kopman Roglic.
Sprint
De eerste koplopers bereikten de voet van de slotklim - over 21,4 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 6,7 procent - nog met een marge van 3,5 minuut op een groep die aangevoerd werd door de Jumbo-renners Sam Oomen, Michel Hessmann, Rohan Dennis en Koen Bouwman. Rozetruidrager Armirail klampte aan.
Met Dennis als tempomaker moest de ene na de andere renner lossen, maar nadat de Australiër zijn werk gedaan had nam de ploeg UAE Team Emirates van de Portugees João Almeida de achtervolging over. 10 kilometer onder de top moest Armirail de groep-Roglic laten gaan.
Er ontstond een kopgroep met de topfavorieten Thomas, Almeida en Roglic, die met de Amerikaan Sepp Kuss nog een ploegmaat bij zich had. De Ier Eddie Dunbar ging lang mee, ook toen Almeida kort voor het steilste stuk aanviel. Kuss reed het gat bijna dicht, tot hij moest wachten op Roglic, die een zwak moment had. Thomas zag de hapering bij de Sloveen, versnelde en reed naar Almeida toe. Samen gingen ze op jacht naar de ritzege waarbij Thomas wist dat de roze trui op hem lag te wachten. In de sprint was Almeida de snelste waarna de 24-jarige Portugees na vier tweede plaatsen in Giro-ritten in 2020 en 2021 eindelijk kon juichen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
36 minuten geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden