Ritzege voor Almeida in Giro, roze trui weer voor Thomas
MONTE BONDONE (ANP) - De Portugees João Almeida heeft de zestiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een zware bergrit met aankomst op de Monte Bondone. De renner van UAE Team Emirates versloeg in de sprint Geraint Thomas, met wie hij in de slotkilometers alleen voorop was geraakt. De Brit van Ineos Grenadiers nam wel de leiderstrui over van de Fransman Bruno Armirail.
Primoz Roglic, de Sloveense kopman van Jumbo-Visma, finishte na een boeiend gevecht als derde en moest 25 seconden toegeven op zijn concurrenten in het algemeen klassement. Thymen Arensman finishte als tiende. In het klassement heeft Thomas 18 seconden voorsprong op Almeida, Roglic volgt op 29 seconden. De winnaar van de Giro, die op zondag eindigt, komt vermoedelijk uit het drietal dat woensdag in een vlakke rit enigszins mag 'uitrusten'.
Uit een groep van zo'n 25 renners bereikte de Ier Ben Healy als eerste de top van de Passo de Santa Barbara, een klim van de eerste categorie. De kopgroep dunde langzaam uit en aan de voet van de Serrada, de voorlaatste klim, bedroeg de marge met de groep favorieten nog zo'n 4 minuten. Daarin deden de renners van Jumbo-Visma het kopwerk, mogelijk met plannen rond hun kopman Roglic.
Sprint
De eerste koplopers bereikten de voet van de slotklim - over 21,4 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 6,7 procent - nog met een marge van 3,5 minuut op een groep die aangevoerd werd door de Jumbo-renners Sam Oomen, Michel Hessmann, Rohan Dennis en Koen Bouwman. Rozetruidrager Armirail klampte aan.
Met Dennis als tempomaker moest de ene na de andere renner lossen, maar nadat de Australiër zijn werk gedaan had nam de ploeg UAE Team Emirates van de Portugees João Almeida de achtervolging over. 10 kilometer onder de top moest Armirail de groep-Roglic laten gaan.
Er ontstond een kopgroep met de topfavorieten Thomas, Almeida en Roglic, die met de Amerikaan Sepp Kuss nog een ploegmaat bij zich had. De Ier Eddie Dunbar ging lang mee, ook toen Almeida kort voor het steilste stuk aanviel. Kuss reed het gat bijna dicht, tot hij moest wachten op Roglic, die een zwak moment had. Thomas zag de hapering bij de Sloveen, versnelde en reed naar Almeida toe. Samen gingen ze op jacht naar de ritzege waarbij Thomas wist dat de roze trui op hem lag te wachten. In de sprint was Almeida de snelste waarna de 24-jarige Portugees na vier tweede plaatsen in Giro-ritten in 2020 en 2021 eindelijk kon juichen.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
12 minuten geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
11 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
19 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 dag geleden