
Ritzege en leiderstrui Pogacar in Ronde van de Emiraten
JEBEL JAIS (ANP) - Tadej Pogacar heeft de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour gewonnen. Het was een rit over 181 kilometer met een aankomst bergop op de Jebel Jais, een klim van 19 kilometer. De Sloveen van UAE Team Emirates wordt meteen ook de nieuwe leider in de rittenkoers die duurt tot en met zondag.
Drievoudig Tourwinnaar Pogacar nam de leiderstrui over van de Brit Joshua Tarling, die pas in de slotfase enig terrein moest prijsgeven. Achter Pogacar werd Oscar Onley, de Brit van het Nederlandse team Picnic PostNL, tweede. De Oostenrijker Felix Gall finishte als derde. In het algemeen klassement volgt Tarling op 18 seconden.
Vijf renners reden vooruit in de aanloop naar de Jebel Jais. Nadat de ploeg van Pogacar zich op kop van het peloton had genesteld werden ze een voor een ingelopen. De groep dunde steeds verder uit, zeker toen de Oostenrijker Gall als eerste probeerde weg te rijden. Het kostte klassementsleider Tarling zijn plaats in de kopgroep, maar de 21-jarige Brit hield de schade beperkt.
'Verantwoordelijkheid genomen'
Wereldkampioen Pogacar roemde zijn ploeggenoten. "Iedereen heeft zijn werk gedaan, met name in de achtervolging op de kopgroep nog voor de klim. Behalve de renners van Lotto wilde niemand meewerken. We hebben onze verantwoordelijkheid genomen. Er komen nu drie vlakke ritten, maar er is nog niets beslist", aldus Pogacar, die zijn eerste zege van het seizoen boekte.
Eerder wonnen onder anderen de Sloveen Primoz Roglic, de Deen Jonas Vingegaard en Pogacar zelf in 2022 de rit naar de top van de Jebel Jais. Roglic en Vingegaard zijn vanaf woensdag actief in de Ronde van de Algarve.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
4 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
5 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
6 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
14 uur geleden