Ritwinnaar Hindley dacht lang alleen aan overleven
BLOCKHAUS (ANP) - Jai Hindley kon zondag amper geloven dat hij de tot nu toe zwaarste bergrit in deze Giro d'Italia had gewonnen. De Australiër, die vooraf het kopmanschap bij Bora-hansgrohe deelde met Wilco Kelderman en de Duitser Emanuel Buchmann, klom naar de vijfde plaats in het algemeen klassement. "Ik voelde me op die slotklim lang helemaal niet zo goed. Ik dacht alleen aan overleven", vertelde Hindley die twee jaar geleden, toen nog in dienst van Sunweb (de voorganger van DSM), al een rit won en tweede werd in het eindklassement.
Hindley, die Kelderman zag wegvallen in het klassement, slaagde er in de laatste kilometer in weer aan te sluiten bij enkele koplopers en versloeg de Fransman Romain Bardet en de Ecuadoraan Richard Carapaz in de sprint. "Ik wist dat ik als eerste door de laatste bocht moest komen, daarna heb ik alles gegeven."
Vorig jaar, zijn eerste bij Bora, stapte hij af in de Giro en beëindigde hij het seizoen zonder een overwinning. "Ik heb een moeilijk jaar gehad. Ik heb daarna keihard gewerkt om terug te keren op dit niveau. Hier nu winnen maakt me sprakeloos."
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
9 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
9 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden