Ritwinnaar Hindley dacht lang alleen aan overleven
BLOCKHAUS (ANP) - Jai Hindley kon zondag amper geloven dat hij de tot nu toe zwaarste bergrit in deze Giro d'Italia had gewonnen. De Australiër, die vooraf het kopmanschap bij Bora-hansgrohe deelde met Wilco Kelderman en de Duitser Emanuel Buchmann, klom naar de vijfde plaats in het algemeen klassement. "Ik voelde me op die slotklim lang helemaal niet zo goed. Ik dacht alleen aan overleven", vertelde Hindley die twee jaar geleden, toen nog in dienst van Sunweb (de voorganger van DSM), al een rit won en tweede werd in het eindklassement.
Hindley, die Kelderman zag wegvallen in het klassement, slaagde er in de laatste kilometer in weer aan te sluiten bij enkele koplopers en versloeg de Fransman Romain Bardet en de Ecuadoraan Richard Carapaz in de sprint. "Ik wist dat ik als eerste door de laatste bocht moest komen, daarna heb ik alles gegeven."
Vorig jaar, zijn eerste bij Bora, stapte hij af in de Giro en beëindigde hij het seizoen zonder een overwinning. "Ik heb een moeilijk jaar gehad. Ik heb daarna keihard gewerkt om terug te keren op dit niveau. Hier nu winnen maakt me sprakeloos."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
33 minuten geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
2 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
6 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
6 uur geleden