Ritwinnaar Ewan: het was close
POITIERS (ANP) - Opnieuw moest Caleb Ewan in de laatste tientallen meters om de Ier Sam Bennett heen sprinten om de ritwinst in de Tour de France op te eisen. Het lukte hem in de derde etappe en woensdag in de elfde rit, ditmaal met miniem verschil. "Nee, ik was niet zeker. Het was close, maar ik ben superblij met mijn twee ritzeges", vertelde de Australiër van Lotto-Soudal in Poitiers.
Ewan vond het een lastige finale. "Het was zeer, zeer hectisch. Ik was goed naar voren gebracht, maar zeker met de wind op kop was het lastig. Ik viel iets terug, maar wist dat ik moest wachten tot er een gaatje zou vallen."
Dat gebeurde pas in de laatste 100 meter. "Het was een gekke sprint. Ik kwam laat naar voren, maar gelukkig net op tijd. Ik gooide mijn wiel naar voren en moest afwachten of het genoeg was geweest. Normaal voel je dat maar nu twijfelde ik even."
Met twee ritzeges is zijn Tour al geslaagd. "Maar ik wil er nog een, liefst in Parijs. Ik hoop dat ik de bergen doorkom."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
3 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
18 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 dagen geleden