Ritwinnaar Campenaerts kreeg motivatie terug na geboorte zoon
BARCELONNETTE (ANP) - Victor Campenaerts hield het niet droog nadat hij in Barcelonnette de achttiende etappe van de Tour de France had gewonnen. Voor de 32-jarige Belg van Lotto Dstny kwamen veel emoties samen tijdens het flashinterview. "Ik ben geen neoprof meer. Elke wielrenner wil de Tour de France rijden en een rit winnen. Ik heb hier zo lang van gedroomd", vertelde de renner die na het seizoen de ploeg verlaat.
Campenaerts meende na de voorjaarsklassiekers mondeling overeenstemming te hebben voor contractverlenging. "Maar ik werd genegeerd. Ik was op hoogtestage in Spanje. Mijn hoogzwangere vriendin steunde me, maar ik had moeite me te motiveren."
Zijn vriendin beviel in Granada van een zoon. "Dat heeft mijn instelling totaal veranderd. Ik heb een zoon en realiseerde me ook weer dat ik een toekomst als wielrenner had. Ik ben supergemotiveerd naar de Tour gekomen. Dit is het summum voor onze ploeg, de beloning voor de goede sfeer onderling."
Behalve kritisch was Campenaerts, die vermoedelijk volgend jaar voor Visma - Lease a Bike rijdt, ook dankbaar richting Lotto Dstny. "Ik heb hun volledige vertrouwen gekregen voor de Tour, ook al heb ik geen enkele voorbereidingskoers gereden. Ik ben zo blij dat we de samenwerking kunnen eindigen met misschien hét hoogtepunt uit mijn carrière. In een rit die ik al in december had uitgezocht. Het is een supermooie manier om de ploeg te verlaten. We gaan het vieren vanavond."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
3 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
20 uur geleden