Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ritwinnaar Campenaerts kreeg motivatie terug na geboorte zoon

Ritwinnaar Campenaerts kreeg motivatie terug na geboorte zoon

BARCELONNETTE (ANP) - Victor Campenaerts hield het niet droog nadat hij in Barcelonnette de achttiende etappe van de Tour de France had gewonnen. Voor de 32-jarige Belg van Lotto Dstny kwamen veel emoties samen tijdens het flashinterview. "Ik ben geen neoprof meer. Elke wielrenner wil de Tour de France rijden en een rit winnen. Ik heb hier zo lang van gedroomd", vertelde de renner die na het seizoen de ploeg verlaat.

Campenaerts meende na de voorjaarsklassiekers mondeling overeenstemming te hebben voor contractverlenging. "Maar ik werd genegeerd. Ik was op hoogtestage in Spanje. Mijn hoogzwangere vriendin steunde me, maar ik had moeite me te motiveren."

Zijn vriendin beviel in Granada van een zoon. "Dat heeft mijn instelling totaal veranderd. Ik heb een zoon en realiseerde me ook weer dat ik een toekomst als wielrenner had. Ik ben supergemotiveerd naar de Tour gekomen. Dit is het summum voor onze ploeg, de beloning voor de goede sfeer onderling."

Behalve kritisch was Campenaerts, die vermoedelijk volgend jaar voor Visma - Lease a Bike rijdt, ook dankbaar richting Lotto Dstny. "Ik heb hun volledige vertrouwen gekregen voor de Tour, ook al heb ik geen enkele voorbereidingskoers gereden. Ik ben zo blij dat we de samenwerking kunnen eindigen met misschien hét hoogtepunt uit mijn carrière. In een rit die ik al in december had uitgezocht. Het is een supermooie manier om de ploeg te verlaten. We gaan het vieren vanavond."

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

6 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

10 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

20 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden