Ritwinnaar Campenaerts kreeg motivatie terug na geboorte zoon
BARCELONNETTE (ANP) - Victor Campenaerts hield het niet droog nadat hij in Barcelonnette de achttiende etappe van de Tour de France had gewonnen. Voor de 32-jarige Belg van Lotto Dstny kwamen veel emoties samen tijdens het flashinterview. "Ik ben geen neoprof meer. Elke wielrenner wil de Tour de France rijden en een rit winnen. Ik heb hier zo lang van gedroomd", vertelde de renner die na het seizoen de ploeg verlaat.
Campenaerts meende na de voorjaarsklassiekers mondeling overeenstemming te hebben voor contractverlenging. "Maar ik werd genegeerd. Ik was op hoogtestage in Spanje. Mijn hoogzwangere vriendin steunde me, maar ik had moeite me te motiveren."
Zijn vriendin beviel in Granada van een zoon. "Dat heeft mijn instelling totaal veranderd. Ik heb een zoon en realiseerde me ook weer dat ik een toekomst als wielrenner had. Ik ben supergemotiveerd naar de Tour gekomen. Dit is het summum voor onze ploeg, de beloning voor de goede sfeer onderling."
Behalve kritisch was Campenaerts, die vermoedelijk volgend jaar voor Visma - Lease a Bike rijdt, ook dankbaar richting Lotto Dstny. "Ik heb hun volledige vertrouwen gekregen voor de Tour, ook al heb ik geen enkele voorbereidingskoers gereden. Ik ben zo blij dat we de samenwerking kunnen eindigen met misschien hét hoogtepunt uit mijn carrière. In een rit die ik al in december had uitgezocht. Het is een supermooie manier om de ploeg te verlaten. We gaan het vieren vanavond."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
11 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden