Rituals eist 20 miljoen van failliete The Body Shop om na-apen
AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticamerk Rituals probeert 20 miljoen euro los te krijgen bij de failliete branchegenoot The Body Shop. Curator Cedric de Breet bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Rituals een vordering van dat bedrag heeft ingediend als compensatie voor de geleden schade om inbreuk op de merkrechten.
De vordering komt voort uit een uitspraak van het gerechtshof van Den Haag ongeveer een jaar geleden. Het hof stelde dat "de specifieke wijze waarop The Body Shop het woord ritual in een productlijn gebruikt" onwettig was.
Het is volgens De Breet nog de vraag of Rituals kans maakt op het bedrag. Eerst moet onder andere blijken of het verkopen van de bezittingen van de in november failliet verklaarde The Body Shop Nederland genoeg geld oplevert om aan alle schuldeisers uit te keren.
Grove schatting
Andere schuldeisers hebben gezamenlijk 3,8 miljoen euro aan vorderingen ingediend. Van hen krijgen onder meer de Belastingdienst en het UWV voorrang. De overige schuldeisers verdelen het resterende bedrag op basis van de hoogte van hun vordering.
Ook moet De Breet nog beoordelen of de schadeclaim van Rituals redelijk is. Anders geeft de curator dit bij de onderneming aan en moeten zij er op een andere manier uit zien te komen.
Rituals laat in een reactie weten dat de 20 miljoen euro een "grove schatting" is. "Normaal gesproken stelt de rechter de schadevergoeding vast in een aparte procedure, bijvoorbeeld op basis van een redelijke royaltyvergoeding per verkocht product, maar vanwege het faillissement kan deze procedure niet plaatsvinden. De curator heeft tot nu toe geen uitspraak willen doen over de verkoopcijfers van The Body Shop. We hebben vermeld dat dit bedrag, na verificatie, nog kan worden bijgesteld", zegt een woordvoerster.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.
14 minuten geledenVEVEY (ANP/RTR) - Nestlé roept ook babyvoeding terug uit landen in Azië, Zuid-Amerika en Midden-Amerika. Eerder deze week riep het bedrijf al partijen terug uit verschillende Europese landen uit angst voor aanwezigheid van de bacterie Bacillus cereus, die mogelijk voor ernstig braken en diarree zorgt.
26 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht donderdag geen vluchten te moeten annuleren, omdat de weersomstandigheden "er gunstig genoeg uitzien". Wel houdt de luchthaven de "situatie nauwlettend in de gaten", aldus een woordvoerster. Wel moeten reizigers rekening houden met vertragingen.
42 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet woensdag een extra vlucht in om passagiers naar Londen Heathrow te brengen. De vlucht is bedoeld om 318 op Schiphol gestrande reizigers naar hun eindbestemming te brengen. Daarna vliegt het toestel terug met reizigers die naar Amsterdam moeten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan de verkoop van Venezolaanse olie over te nemen. Met het geld wil de VS de economie van het Zuid-Amerikaanse land heropbouwen, stelt minister van Energie Chris Wright.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street deden het even rustig aan nadat de Dow-Jonesindex en S&P 500 een dag eerder nieuwe recordstanden hadden bereikt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Venezuela blijft voor onbepaalde tijd olie leveren aan de Verenigde Staten en Amerikaanse sancties tegen het Zuid-Amerikaanse land worden afgebouwd. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC op basis van ingewijden in regeringskringen.
2 uur geleden