Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rituals eist 20 miljoen van failliete The Body Shop om na-apen

Rituals eist 20 miljoen van failliete The Body Shop om na-apen

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticamerk Rituals probeert 20 miljoen euro los te krijgen bij de failliete branchegenoot The Body Shop. Curator Cedric de Breet bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Rituals een vordering van dat bedrag heeft ingediend als compensatie voor de geleden schade om inbreuk op de merkrechten.

De vordering komt voort uit een uitspraak van het gerechtshof van Den Haag ongeveer een jaar geleden. Het hof stelde dat "de specifieke wijze waarop The Body Shop het woord ritual in een productlijn gebruikt" onwettig was.

Het is volgens De Breet nog de vraag of Rituals kans maakt op het bedrag. Eerst moet onder andere blijken of het verkopen van de bezittingen van de in november failliet verklaarde The Body Shop Nederland genoeg geld oplevert om aan alle schuldeisers uit te keren.

Grove schatting

Andere schuldeisers hebben gezamenlijk 3,8 miljoen euro aan vorderingen ingediend. Van hen krijgen onder meer de Belastingdienst en het UWV voorrang. De overige schuldeisers verdelen het resterende bedrag op basis van de hoogte van hun vordering.

Ook moet De Breet nog beoordelen of de schadeclaim van Rituals redelijk is. Anders geeft de curator dit bij de onderneming aan en moeten zij er op een andere manier uit zien te komen.

Rituals laat in een reactie weten dat de 20 miljoen euro een "grove schatting" is. "Normaal gesproken stelt de rechter de schadevergoeding vast in een aparte procedure, bijvoorbeeld op basis van een redelijke royaltyvergoeding per verkocht product, maar vanwege het faillissement kan deze procedure niet plaatsvinden. De curator heeft tot nu toe geen uitspraak willen doen over de verkoopcijfers van The Body Shop. We hebben vermeld dat dit bedrag, na verificatie, nog kan worden bijgesteld", zegt een woordvoerster.

Meer uit Financieel

Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

10 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

12 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

14 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

1 dag geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

1 dag geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

1 dag geleden