Rituals eist 20 miljoen van failliete The Body Shop om na-apen
AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticamerk Rituals probeert 20 miljoen euro los te krijgen bij de failliete branchegenoot The Body Shop. Curator Cedric de Breet bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Rituals een vordering van dat bedrag heeft ingediend als compensatie voor de geleden schade om inbreuk op de merkrechten.
De vordering komt voort uit een uitspraak van het gerechtshof van Den Haag ongeveer een jaar geleden. Het hof stelde dat "de specifieke wijze waarop The Body Shop het woord ritual in een productlijn gebruikt" onwettig was.
Het is volgens De Breet nog de vraag of Rituals kans maakt op het bedrag. Eerst moet onder andere blijken of het verkopen van de bezittingen van de in november failliet verklaarde The Body Shop Nederland genoeg geld oplevert om aan alle schuldeisers uit te keren.
Grove schatting
Andere schuldeisers hebben gezamenlijk 3,8 miljoen euro aan vorderingen ingediend. Van hen krijgen onder meer de Belastingdienst en het UWV voorrang. De overige schuldeisers verdelen het resterende bedrag op basis van de hoogte van hun vordering.
Ook moet De Breet nog beoordelen of de schadeclaim van Rituals redelijk is. Anders geeft de curator dit bij de onderneming aan en moeten zij er op een andere manier uit zien te komen.
Rituals laat in een reactie weten dat de 20 miljoen euro een "grove schatting" is. "Normaal gesproken stelt de rechter de schadevergoeding vast in een aparte procedure, bijvoorbeeld op basis van een redelijke royaltyvergoeding per verkocht product, maar vanwege het faillissement kan deze procedure niet plaatsvinden. De curator heeft tot nu toe geen uitspraak willen doen over de verkoopcijfers van The Body Shop. We hebben vermeld dat dit bedrag, na verificatie, nog kan worden bijgesteld", zegt een woordvoerster.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
13 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
15 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
1 dag geleden