Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ritsma selecteert Hoolwerf en Bergsma voor massastart op WK

Ritsma selecteert Hoolwerf en Bergsma voor massastart op WK

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma heeft schaatsers Bart Hoolwerf en Jorrit Bergsma aangewezen voor de massastart op de WK afstanden. De bondscoach passeert daarmee Louis Hollaar, die de laatste wereldbekerwedstrijden met Hoolwerf als duo reed. Ritsma geeft de voorkeur aan Bergsma, die begin februari de Nederlandse titel greep. Hollaar is reserve.

Bij de vrouwen rijden olympisch kampioene Irene Schouten en titelverdedigster Marijke Groenewoud de massastart. De twee schaatssters van AH-Zaanlander ontbraken bij de laatste wereldbekerwedstrijd in Polen.

Ritsma heeft Patrick Roest, Marcel Bosker en Beau Snellink geselecteerd voor de ploegachtervolging. Hetzelfde drietal veroverde in 2021 bij de WK goud op dit onderdeel. Groenewoud, Schouten en Joy Beune rijden de ploegachtervolging bij de vrouwen. Nederland is hier ook de titelverdediger.

WK afstanden

Merijn Scheperkamp, Hein Otterspeer en Wesly Dijs komen in actie op de teamsprint. Michelle de Jong, Marrit Fledderus en Isabel Grevelt schaatsen het onderdeel bij de vrouwen.

De WK afstanden worden van 2 tot en met 5 maart gehouden in Thialf in Heerenveen. Voor de vijf individuele afstanden waren de NK afstanden het selectiemoment. De top 3 van de NK op de 500, 1000 en 1500 meter en op de 3000 meter bij de vrouwen en 5000 meter bij de mannen mogen starten op de WK. Voor de 5000 meter bij de vrouwen en de 10 kilometer bij de mannen zijn slechts twee startplaatsen. Dat zijn respectievelijk Schouten en Sanne in 't Hof en Roest en Bergsma.

Roest

Roest won op de NK afstanden de nationale titels op de 1500 en de 5000 meter en op de 10 kilometer en kan op de WK op de drie afstanden starten. De 1500 meter en de 10 kilometer worden alle twee op 5 maart verreden. Roest liet eerder weten dat de definitieve beslissing om beide afstanden te rijden nog genomen moest worden.

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

12 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

19 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

20 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

20 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

20 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

21 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

22 uur geleden