Ritsma selecteert Hoolwerf en Bergsma voor massastart op WK
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma heeft schaatsers Bart Hoolwerf en Jorrit Bergsma aangewezen voor de massastart op de WK afstanden. De bondscoach passeert daarmee Louis Hollaar, die de laatste wereldbekerwedstrijden met Hoolwerf als duo reed. Ritsma geeft de voorkeur aan Bergsma, die begin februari de Nederlandse titel greep. Hollaar is reserve.
Bij de vrouwen rijden olympisch kampioene Irene Schouten en titelverdedigster Marijke Groenewoud de massastart. De twee schaatssters van AH-Zaanlander ontbraken bij de laatste wereldbekerwedstrijd in Polen.
Ritsma heeft Patrick Roest, Marcel Bosker en Beau Snellink geselecteerd voor de ploegachtervolging. Hetzelfde drietal veroverde in 2021 bij de WK goud op dit onderdeel. Groenewoud, Schouten en Joy Beune rijden de ploegachtervolging bij de vrouwen. Nederland is hier ook de titelverdediger.
WK afstanden
Merijn Scheperkamp, Hein Otterspeer en Wesly Dijs komen in actie op de teamsprint. Michelle de Jong, Marrit Fledderus en Isabel Grevelt schaatsen het onderdeel bij de vrouwen.
De WK afstanden worden van 2 tot en met 5 maart gehouden in Thialf in Heerenveen. Voor de vijf individuele afstanden waren de NK afstanden het selectiemoment. De top 3 van de NK op de 500, 1000 en 1500 meter en op de 3000 meter bij de vrouwen en 5000 meter bij de mannen mogen starten op de WK. Voor de 5000 meter bij de vrouwen en de 10 kilometer bij de mannen zijn slechts twee startplaatsen. Dat zijn respectievelijk Schouten en Sanne in 't Hof en Roest en Bergsma.
Roest
Roest won op de NK afstanden de nationale titels op de 1500 en de 5000 meter en op de 10 kilometer en kan op de WK op de drie afstanden starten. De 1500 meter en de 10 kilometer worden alle twee op 5 maart verreden. Roest liet eerder weten dat de definitieve beslissing om beide afstanden te rijden nog genomen moest worden.
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
13 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
15 minuten geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
2 uur geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
5 uur geleden