Ritje op scooter over circuit kost Vettel 5000 euro
MELBOURNE (ANP) - Sebastian Vettel moet een boete van 5000 euro betalen omdat hij op een scooter een rondje reed over het Formule 1-circuit in Melbourne. De viervoudig wereldkampioen viel aan het einde van de eerste vrije training op het rechte stuk stil met zijn Aston Martin. Nadat Vettel zelf het brandje in zijn auto had geblust, stapte hij op een scooter van een marshall.
De 34-jarige Duitser reed zo over het circuit terug naar de pits, ondertussen zwaaiend naar het Australische publiek. De wedstrijdleiding had de sessie stilgelegd met een rode vlag, zodat de stilgevallen Aston Martin van de baan gehaald kon worden.
Vettel verklaarde bij de stewards dat hij aan de marshall had gevraagd of hij diens scooter mocht lenen. De Duitser verwachtte dat de marshall mee zou rijden, maar die bleef staan. Volgens de stewards overtrad Vettel de regels door binnen 5 minuten na het einde van de training zonder toestemming over de baan te rijden.
De Duitse coureur miste de eerste twee grands prix van dit seizoen vanwege een coronabesmetting. Vettel bleef tijdens de tweede training in Melbourne aan de kant, omdat zijn monteurs de motor in zijn auto moesten vervangen.
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
9 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
9 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
10 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
10 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
11 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
13 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
15 uur geleden