Ritje op scooter over circuit kost Vettel 5000 euro
MELBOURNE (ANP) - Sebastian Vettel moet een boete van 5000 euro betalen omdat hij op een scooter een rondje reed over het Formule 1-circuit in Melbourne. De viervoudig wereldkampioen viel aan het einde van de eerste vrije training op het rechte stuk stil met zijn Aston Martin. Nadat Vettel zelf het brandje in zijn auto had geblust, stapte hij op een scooter van een marshall.
De 34-jarige Duitser reed zo over het circuit terug naar de pits, ondertussen zwaaiend naar het Australische publiek. De wedstrijdleiding had de sessie stilgelegd met een rode vlag, zodat de stilgevallen Aston Martin van de baan gehaald kon worden.
Vettel verklaarde bij de stewards dat hij aan de marshall had gevraagd of hij diens scooter mocht lenen. De Duitser verwachtte dat de marshall mee zou rijden, maar die bleef staan. Volgens de stewards overtrad Vettel de regels door binnen 5 minuten na het einde van de training zonder toestemming over de baan te rijden.
De Duitse coureur miste de eerste twee grands prix van dit seizoen vanwege een coronabesmetting. Vettel bleef tijdens de tweede training in Melbourne aan de kant, omdat zijn monteurs de motor in zijn auto moesten vervangen.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
19 minuten geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
13 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
14 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
18 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
19 uur geleden