Ritje met Uber ook in Nederland duurder wegens brandstofprijzen
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Uber heeft ook in Nederland de prijzen voor een rit verhoogd vanwege de hoge brandstofprijzen. Die zijn fors gestegen sinds de Russische invasie van Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland. Eerder werd al bekend dat Amerikaanse klanten een brandstoftoeslag moeten betalen. Die is bedoeld om chauffeurs te helpen.
Het gaat om een verhoging van het basistarief met 0,50 euro. Daarmee wil Uber naar eigen zeggen chauffeurs die gebruikmaken van het platform helpen met de gestegen operationele kosten. De chauffeurs zijn op de hoogte gebracht van deze prijsverhoging, aldus het bedrijf.
In de Verenigde Staten ging het om een toeslag van tussen de 0,45 dollar (0,41 euro) en 0,55 dollar (0,50 euro). Die geldt in ieder geval voor zestig dagen. Uber benadrukt dat passagiers altijd de prijs van een rit zien voordat ze die boeken.
Vorige week liet taxibrancheorganisatie Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) nog weten dat de prijs van een taxiritje de komende tijd maar een beetje kan meestijgen met de brandstofprijzen. Chauffeurs moeten zich houden aan een landelijke maximumprijs. Vaak zitten zij daar al in de buurt, waardoor extra kosten nauwelijks kunnen worden doorberekend aan de klant.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
9 uur geleden