Ritje door nieuwe Blankenburgtunnel kost automobilist 1,45 euro
ROTTERDAM (ANP) - Een ritje door de nieuwe Blankenburgverbinding, de tunnel tussen de A15 en de A20 in Zuid-Holland die eind dit jaar opengaat, kost een automobilist 1,45 euro per keer. Voor zware voertuigen zoals vrachtwagens wordt het tarief 8,70 euro. Dat maakte de RDW bekend op de dag dat de camera's werden opgehangen die nodig zijn voor de tolheffing.
Gebruikers van de Blankenburgverbinding hoeven niet te stoppen voor tolpoortjes, maar kunnen gewoon doorrijden. Camera's registreren het kenteken, waarna de eigenaar van het betreffende voertuig tol moet betalen. Dat kan per keer, maar ook via automatische afschrijving of een tegoed.
"Het verwerkingssysteem achter deze camera's bepaalt het tolbedrag op basis van het type voertuig, licht of zwaar", aldus Jan Strijk, directeur tolheffing bij de RDW. "De weggebruiker rijdt gewoon door en verliest geen tijd door wachtrijen. Betalen kan automatisch. We raden iedereen die vaker in de regio Rijnmond rijdt aan dat op tijd te regelen." Volgens Rijkswaterstaat is het heffen van tol nodig om een deel van de aanlegkosten terug te verdienen.
Nieuwe snelweg
Aanvankelijk waren de bedragen vastgesteld op 1,39 euro voor auto's en 8,35 euro voor vrachtwagens en andere zware voertuigen van meer dan 3500 kilogram. Die bedragen zijn na indexering iets verhoogd en worden jaarlijks geïndexeerd.
De Blankenburgverbinding, de nieuwe snelweg A24, loopt onder Het Scheur door en verbindt de A20 bij Vlaardingen met de A15 bij Rozenburg. Onderdeel van de snelweg is een tunnel van bijna 1 kilometer. In beide richtingen ligt een tunnelbuis met drie rijstroken.
De Blankenburgverbinding gaat in december open, maar wordt op 12 augustus al gebruikt door de wielrensters die meedoen aan de Tour de France Femmes. Zij rijden in de eerste etappe, van Rotterdam naar Den Haag, door de nieuwe tunnel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".
12 uur geleden