Risico's rond renovatie Binnenhof kunnen leiden tot meer kosten
DEN HAAG (ANP) - Rond de renovatie van het Binnenhof bestaan nog flinke risico's die kunnen leiden tot vertraging van de werkzaamheden en hogere kosten. Dat staat in de zevende voortgangsrapportage over de renovatie van het historische bestuurscomplex, die minister Hugo de Jonge (Ruimtelijke Ordening) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.
Het gaat onder meer om de besluitvorming die op meerdere terreinen moeizaam verloopt, zoals actuele prijsafspraken met aannemers. Ook zijn er risico's op het gebied van de samenwerking, uitvoering en veiligheid. Verder zijn er archeologische vondsten gedaan die mogelijk leiden tot aanpassingen in de ontwerpen of de uitvoering van werkzaamheden. Daarnaast zijn omgevingsvergunningen om het werk uit te voeren nog niet definitief.
De grootscheepse renovatie, die jaren gaat duren, is al veel duurder geworden dan de eerste ramingen aangaven. De kosten stegen van 475 miljoen euro naar zo'n 718 miljoen euro medio vorig jaar. Inmiddels is het project door een prijsindexatie nog iets duurder geworden: 734 miljoen euro. Daarin zijn de kosten voor de tijdelijke huisvesting van de parlementariƫrs en andere Binnenhof-bewoners (111 miljoen euro) meegeteld.
De Tweede Kamer was vorig jaar nogal ontstemd over de hogere kosten. De Jonge kan nog niet zeggen hoeveel kosten er nog bijkomen, bijvoorbeeld in verband met de genoemde risico's en duurzaamheid. Dat komt in de volgende rapportage, aldus de minister.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een van de twee mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend blijft vastzitten. De ander komt later op de dag op vrije voeten maar blijft verdachte, meldt de politie.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Voormalig AVRO-omroepster en journaliste Alice Oppenheim is zaterdag op 86-jarige leeftijd overleden, enkele dagen voor haar 87e verjaardag. Haar dochter, documentairemaker en regisseur Heleen Minderaa, laat dat zondag weten aan het ANP.
3 uur geledenURK (ANP) - Bij een explosie op een zeilboot in de buurt van Urk zijn twee personen te water geraakt. Zij zijn uit het water gehaald en met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hoe de twee mensen eraan toe zijn, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Flevoland niet. De brandende zeilboot is gezonken.
8 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is vanaf maandag in het hele land actief. Zondag is het al actief in het zuidoosten, daar worden maximumtemperaturen van rond de 30 graden verwacht. Maandag en dinsdag wordt het 28 tot 36 graden. Ook 's nachts blijft het warm met temperaturen rond 20 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de hitte.
8 uur geledenBLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen vijf recente explosies bij woningen in Assen. Bij de incidenten raakte niemand gewond.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er hebben geen grote incidenten plaatsgevonden tijdens de Canal Parade in Amsterdam en de bijbehorende feesten, meldt de politie. Wel waren er enkele protestacties van pro-Palestinademonstranten waarbij de politie ingreep. EƩn persoon werd daarbij aangehouden, omdat deze geen identiteitsbewijs kon laten zien.
11 uur geleden