Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Risiconiveau in twee regio's omlaag voor het eerst sinds december

Risiconiveau in twee regio's omlaag voor het eerst sinds december

DEN HAAG (ANP) - Doordat het aantal nieuwe coronagevallen daalt, is het risiconiveau in twee regio's aangepast. IJsselland gaat van het vierde en hoogste niveau, 'zeer ernstig', naar het op een na laagste niveau, zorgelijk. In Gelderland-Midden geldt voortaan het derde niveau, 'ernstig'. Het is de eerste aanpassing op de risicokaart op het Coronadashboard sinds 19 december.

Voor de coronamaatregelen in IJsselland en Gelderland-Midden heeft de verandering nog geen gevolgen, want de landelijke lockdown duurt zeker tot begin maart. Maar op den duur kan het betekenen dat mensen meer dingen mogen wanneer het risiconiveau omlaag gaat.

In de rest van het land blijft het hoogste risiconiveau 'zeer ernstig' van kracht. Dat geldt in sommige gebieden al sinds 13 oktober. Geen enkele regio staat op het laagste niveau, 'waakzaam'. Nederland telt in totaal 25 veiligheidsregio's.

Meer uit Gezond

RIVM en Trimbos: veel Nederlanders kampen met angst of depressie

BILTHOVEN (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlanders kampen met angstige of depressieve gevoelens, en een kwart van alle volwassenen heeft een psychische aandoening. Een op de twintig volwassenen wordt daarvoor behandeld bij gespecialiseerde geestelijke gezondheidszorg. Dat constateren het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en kennisinstituut Trimbos.

9 uur geleden
Kinderartsen zien alarmerende stijging van obesitas bij kinderen

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal minderjarigen met (ernstige) obesitas neemt fors toe, zien kinderartsen. Bijna 400.000 Nederlandse kinderen hebben overgewicht en een kwart daarvan heeft obesitas. "De vraag is hoeveel erger het moet worden voordat de politiek ingrijpt", vraagt Lissy de Ridder, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK), zich af.

9 uur geleden
Ministers nemen onderzoek gezondheid rond geiten 'zeer serieus'

DEN HAAG (ANP) - Ministers Jan Anthonie Bruijn (Volksgezondheid, VVD) en Femke Wiersma (Landbouw, BBB) nemen gezondheidsrisico's rond geitenhouderijen "zeer serieus". Dat stellen de ministeries in een gezamenlijk statement na het rapport van de Gezondheidsraad over die risico's.

1 dag geleden
NVZA: nieuwe medicijnregels mogelijk gevaarlijk voor patiënten

UTRECHT (ANP) - Duizenden patiënten komen zonder medicatie te zitten als apothekers niet meer mogen doorleveren aan andere apotheken. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisapothekers (NVZA), de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) en het Netwerk Gespecialiseerde Bereidingsapotheken (NGB).

3 dagen geleden
Hoogleraar over vaccin vogelgriep: wereld kijkt naar Nederland

UTRECHT (ANP) - De hele wereld kijkt naar Nederland en naar de proeven die hier lopen met het vaccin tegen de vogelgriep, die momenteel hard om zich heen grijpt. Maar om de ontwikkelde vaccins te laten slagen, moeten ook de Europese regels voor de controles van gevaccineerde kippen worden aangepast, zegt hoogleraar Integrale Pluimveegezondheidszorg Sjaak de Wit van de Universiteit Utrecht.

5 dagen geleden
Voedingspatroon veranderen kost tijd, erkent Gezondheidsraad

DEN HAAG (ANP) - Niet iedereen kan meteen besluiten om minder rood vlees en meer peulvruchten te eten. "Er hoeft niet in een keer een streep door alles. We snappen dat het vraagt om tijd", zegt Marianne Geleijnse, vicevoorzitter van de Gezondheidsraad. Die kwam donderdag met advies voor een gezonder en milieuvriendelijker voedingspatroon.

5 dagen geleden
Eet minder vlees en meer peulvruchten, adviseert Gezondheidsraad

DEN HAAG (ANP) - Wie gezond en milieuvriendelijk wil eten, moet minder vlees en juist meer peulvruchten en noten op tafel zetten. Wetenschappers zeggen dat al jaren, maar nu adviseert ook de Gezondheidsraad het nog nadrukkelijker in nieuwe voedingsrichtlijnen. De raad adviseert mensen bijvoorbeeld om maximaal 200 gram rood vlees per week te eten. Peulvruchten, zoals bonen, linzen en erwten, zijn gezondere eiwitbronnen. Het advies is om daar 250 gram per week van te eten.

5 dagen geleden