Risico op water- en voedselschaarste Midden-Oosten door opwarming
LONDEN (ANP) - Als gevolg van de klimaatverandering loopt het Midden-Oosten groot risico op water- en voedselschaarste en ernstige hittegolven. Dat staat in een rapport van Greenpeace, dat woensdag werd gepubliceerd.
Het Midden-Oosten als geheel warmt sinds de jaren 80 met een versneld tempo van 0,4 graden per decennium bijna twee keer zo snel op als het wereldgemiddelde. Dat stelt Kathryn Miller, wetenschappelijk adviseur bij Greenpeace Research Laboratories in een verklaring.
Daardoor heeft tegen het eind van deze eeuw 80 procent van de dichtbevolkte steden in het Midden-Oosten en Noord-Afrika waarschijnlijk minimaal de helft van het warme seizoen last van hittegolven, aldus het rapport. Op sommige plekken kan het tijdens deze hittegolven heter dan 56 graden worden.
Volksgezondheid
Het onderzoek richt zich op Algerije, Egypte, Libanon, Marokko, Tunesië en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). In die landen is het risico op water- en voedselschaarste volgens het onderzoek zeer groot, wat grote gevolgen heeft voor de landbouw en volksgezondheid. "Er gaan levens verloren, huizen worden verwoest, oogsten mislukken, middelen van bestaan komen in gevaar en cultureel erfgoed wordt weggevaagd," aldus regionaal directeur Ghiwa Nakat van Greenpeace.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
11 uur geleden