Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Risico op natuurbranden in delen van Nederland

Risico op natuurbranden in delen van Nederland

UTRECHT (ANP) - In Gelderland, Utrecht en grote delen van Overijssel en Limburg is sprake van een verhoogd risico op natuurbranden. Brandweer en natuurbeheerders zijn extra alert, omdat het zo droog is dat een brandje in de natuur zich razendsnel kan uitbreiden. Open vuur zoals kampvuurtjes en barbecue in de buitenlucht is in de droge gebieden verboden, aldus de veiligheidsregio Utrecht.

Het is al ruim een week vrijwel droog, er staat wind en de zon schijnt volop. Dat zorgt voor snelle uitdroging van bomen en struiken, die nog in de winterstand staan. Dat betekent dat de sapstroom nog niet op gang is gekomen. Bomen en struiken vliegen dan makkelijk in brand, ook door bijvoorbeeld een weggegooide peuk of een stukje glas in de zon.

De Utrechtse brandweer laat dagelijks een verkenningsvliegtuig boven natuurgebieden vliegen op zoek naar beginnende brandjes. Zo'n patrouillevliegtuig gaat meestal ook boven de Veluwe de lucht in. Als er ergens brand wordt ontdekt, rukt de brandweer met extra mensen en materieel uit als er sprake is van een verhoogd risico op natuurbrand.

Meer uit Binnenland

Aartsen: bodycams conducteurs in januari, NS spreekt hem tegen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de NS spreken elkaar tegen over de bodycams die conducteurs krijgen. NS-conducteurs krijgen in januari bodycams, zei demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een debat over het spoor. De NS verwacht dat de bodycams eind maart of begin april worden geleverd en dat de eerste conducteurs ze rond de zomer inzetten.

29 minuten geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

31 minuten geleden
Kamer wil vaccinatie vogelgriep, maar vreest handelsproblemen

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer ziet vaccinaties voor pluimvee als dé oplossing tegen de vogelgriep, maar vreest dat producten van gevaccineerde dieren in het buitenland momenteel nog niet worden geaccepteerd. Tijdens een Kamerdebat roepen het CDA en de VVD demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) op ervoor te zorgen dat de handelsbelemmeringen hiervoor worden opgeheven.

1 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

1 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

2 uur geleden
Jetten wil ruim voor 30 januari inhoudelijk overleg afronden

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt "ruim" voor 30 januari klaar te zijn met de inhoudelijke gesprekken tussen D66, VVD en CDA over een coalitieakkoord zodat "voldoende tijd" overblijft om te praten met andere partijen over een vorm van samenwerking. Dat zei Jetten donderdag voor aanvang van een nieuwe dag van formatieoverleg.

3 uur geleden
Veel zorgen over betaalbaarheid treinkaartjes in debat over spoor

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer maakt zich zorgen over de betaalbaarheid van treinkaartjes. PVV, GroenLinks-PvdA, D66, VVD en ChristenUnie vroegen daar aandacht voor in een debat over het spoor. Maar de oplossingen die ze voorstellen, verschillen.

3 uur geleden