Riot Games schikt voor 100 miljoen om slechte behandeling vrouwen
LOS ANGELES (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Spellenmaker Riot Games wil voor 100 miljoen dollar schikken in een rechtszaak die draait om slechte behandeling van vrouwen bij het bedrijf. De ontwikkelaar van onder meer het populaire League of Legends zou vrouwen minder hebben betaald voor dezelfde werkzaamheden. Daarnaast zou sprake zijn geweest van seksuele intimidatie en ander wangedrag bij het in de Verenigde Staten gevestigde bedrijf.
Twee nu voormalige werknemers spanden in 2018 een zaak aan tegen Riot Games, dat volledig in handen is van het Chinese techbedrijf Tencent. Van de schikking van 100 miljoen dollar (88 miljoen euro) wordt 80 miljoen dollar verdeeld onder alle vrouwen die vanaf november 2014 voor het bedrijf hebben gewerkt. Het gaat volgens The New York Times om ruim 2000 medewerkers. De rest van het geld wordt gebruikt om de juridische kosten van de eisers te dekken. De schikking moet nog wel worden goedgekeurd door een rechtbank in Los Angeles.
Riot Games is niet het enige gamebedrijf dat kampt met seksisme. Een groep van zo'n 150 medewerkers van Activision Blizzard eiste vorige maand het ontslag van topman Bobby Kotick. Die zou al jaren hebben geweten van beschuldigingen van seksuele intimidatie bij het bedrijf dat onder meer bekend is van de spellen World of Warcraft en Call of Duty. The Wall Street Journal berichtte ook over gevallen waarin Kotick zelf wordt beschuldigd.
Activision Blizzard ontkende de beschuldigingen ten aanzien van zijn topman en het bestuur liet weten volledig achter Kotick te staan. In oktober heeft de gameproducent nog meer dan twintig medewerkers ontslagen na beschuldigingen van seksuele intimidatie en discriminatie op de werkplek.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Op Wall Street staken dinsdag opnieuw zorgen over de hoge waarderingen van techaandelen de kop op. Dit was mede het gevolg van een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor dit jaar door datacenterbedrijf CoreWeave. Beleggers straften dit af met een ruim 16 procent lagere koers.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.
10 uur geledenBERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.
11 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.
15 uur geleden