Rio de Janeiro sluit stranden, inwoners gevraagd thuis te blijven
RIO DE JANEIRO (ANP) - De stranden van Rio de Janeiro zijn voorlopig verboden terrein voor de inwoners van de Braziliaanse metropool. Vanwege de nijpende toestand die de coronapandemie veroorzaakt heeft burgemeester Eduardo Paes mensen opgeroepen thuis te blijven. Langs de beroemde stranden van onder meer Copacabana en Ipanema staan zaterdag agenten opgesteld, meldt nieuwsportaal G1.
"De voortgang van de pandemie plaatst ons in een moeilijke positie. We moeten ons hiervan bewust zijn en het leven respecteren, anders zullen we de komende dagen een oncontroleerbare situatie meemaken", aldus de burgemeester. Hij stelde voor komende week extra maatregelen in het vooruitzicht.
In Brazilië worden vrijwel dagelijks coronarecords gebroken. In het land met meer dan 210 miljoen inwoners sterven elke dag tegen de 3000 mensen aan Covid-19. Afgelopen week werden in een etmaal 90.000 coronabesmettingen geregistreerd. Ziekenhuizen kunnen de grote aantallen patiënten niet meer aan.
President Jair Bolsonaro blijft het coronavirus bagatelliseren en zegt dat de bevolking niet moet zeuren. Volgens een peiling vinden bijna vier op de vijf Brazilianen dat de pandemie uit de hand is gelopen. Alleen in de Verenigde Staten heeft die meer levens geëist.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
2 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
9 uur geleden