Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rio de Janeiro sluit stranden, inwoners gevraagd thuis te blijven

Rio de Janeiro sluit stranden, inwoners gevraagd thuis te blijven

RIO DE JANEIRO (ANP) - De stranden van Rio de Janeiro zijn voorlopig verboden terrein voor de inwoners van de Braziliaanse metropool. Vanwege de nijpende toestand die de coronapandemie veroorzaakt heeft burgemeester Eduardo Paes mensen opgeroepen thuis te blijven. Langs de beroemde stranden van onder meer Copacabana en Ipanema staan zaterdag agenten opgesteld, meldt nieuwsportaal G1.

"De voortgang van de pandemie plaatst ons in een moeilijke positie. We moeten ons hiervan bewust zijn en het leven respecteren, anders zullen we de komende dagen een oncontroleerbare situatie meemaken", aldus de burgemeester. Hij stelde voor komende week extra maatregelen in het vooruitzicht.

In Brazilië worden vrijwel dagelijks coronarecords gebroken. In het land met meer dan 210 miljoen inwoners sterven elke dag tegen de 3000 mensen aan Covid-19. Afgelopen week werden in een etmaal 90.000 coronabesmettingen geregistreerd. Ziekenhuizen kunnen de grote aantallen patiënten niet meer aan.

President Jair Bolsonaro blijft het coronavirus bagatelliseren en zegt dat de bevolking niet moet zeuren. Volgens een peiling vinden bijna vier op de vijf Brazilianen dat de pandemie uit de hand is gelopen. Alleen in de Verenigde Staten heeft die meer levens geëist.

Meer uit Buitenland

Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

1 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

3 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

9 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

13 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

15 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

15 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

15 uur geleden