Rio de Janeiro sluit stranden, inwoners gevraagd thuis te blijven
RIO DE JANEIRO (ANP) - De stranden van Rio de Janeiro zijn voorlopig verboden terrein voor de inwoners van de Braziliaanse metropool. Vanwege de nijpende toestand die de coronapandemie veroorzaakt heeft burgemeester Eduardo Paes mensen opgeroepen thuis te blijven. Langs de beroemde stranden van onder meer Copacabana en Ipanema staan zaterdag agenten opgesteld, meldt nieuwsportaal G1.
"De voortgang van de pandemie plaatst ons in een moeilijke positie. We moeten ons hiervan bewust zijn en het leven respecteren, anders zullen we de komende dagen een oncontroleerbare situatie meemaken", aldus de burgemeester. Hij stelde voor komende week extra maatregelen in het vooruitzicht.
In Brazilië worden vrijwel dagelijks coronarecords gebroken. In het land met meer dan 210 miljoen inwoners sterven elke dag tegen de 3000 mensen aan Covid-19. Afgelopen week werden in een etmaal 90.000 coronabesmettingen geregistreerd. Ziekenhuizen kunnen de grote aantallen patiënten niet meer aan.
President Jair Bolsonaro blijft het coronavirus bagatelliseren en zegt dat de bevolking niet moet zeuren. Volgens een peiling vinden bijna vier op de vijf Brazilianen dat de pandemie uit de hand is gelopen. Alleen in de Verenigde Staten heeft die meer levens geëist.
Meer uit Buitenland
DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
10 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.
5 uur geleden