Rio de Janeiro sluit stranden, inwoners gevraagd thuis te blijven
RIO DE JANEIRO (ANP) - De stranden van Rio de Janeiro zijn voorlopig verboden terrein voor de inwoners van de Braziliaanse metropool. Vanwege de nijpende toestand die de coronapandemie veroorzaakt heeft burgemeester Eduardo Paes mensen opgeroepen thuis te blijven. Langs de beroemde stranden van onder meer Copacabana en Ipanema staan zaterdag agenten opgesteld, meldt nieuwsportaal G1.
"De voortgang van de pandemie plaatst ons in een moeilijke positie. We moeten ons hiervan bewust zijn en het leven respecteren, anders zullen we de komende dagen een oncontroleerbare situatie meemaken", aldus de burgemeester. Hij stelde voor komende week extra maatregelen in het vooruitzicht.
In Brazilië worden vrijwel dagelijks coronarecords gebroken. In het land met meer dan 210 miljoen inwoners sterven elke dag tegen de 3000 mensen aan Covid-19. Afgelopen week werden in een etmaal 90.000 coronabesmettingen geregistreerd. Ziekenhuizen kunnen de grote aantallen patiënten niet meer aan.
President Jair Bolsonaro blijft het coronavirus bagatelliseren en zegt dat de bevolking niet moet zeuren. Volgens een peiling vinden bijna vier op de vijf Brazilianen dat de pandemie uit de hand is gelopen. Alleen in de Verenigde Staten heeft die meer levens geëist.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
11 uur geleden