Rinus 'VeeKay' eindigt in Nashville in de bandenstapel
NASHVILLE (ANP) - Autocoureur Rinus van Kalmthout is op het stratencircuit van Nashville uitgevallen. 'VeeKay' reed na 24 ronden in de bandenstapel. Hij reed toen al meerdere ronden achter op de koploper vanwege een eerdere aanrijding. Van Kalmthout was als nummer 22 aan de race begonnen. In het algemeen klassement van de IndyCar Series staat hij nu op de 9e plek.
Winnaar van de Big Machine IndyCar Music City Grand Prix was de Zweed Marcus Ericsson. Die maakte tijdens de race een sterke comeback nadat hij in de beginfase achterop de auto van de Fransman Sebastien Bourdais reed en zijn auto daarbij gelanceerd werd. De Amerikaan Colton Herta startte van pole en reed 39 ronden aan kop, maar crashte met nog 5 ronden te gaan tegen de muur.
Het is de tweede overwinning van Ericsson dit seizoen. De Zweed won eerder de Detroit Grand Prix.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
4 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
6 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
9 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
10 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
10 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
14 uur geleden