Rinus Otte nieuwe voorzitter van College van procureurs-generaal
DEN HAAG (ANP) - Rinus Otte wordt per 1 juni de nieuwe voorzitter van het College van procureurs-generaal, meldt het Openbaar Ministerie. De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het voorstel van justitieminister Dilan Yeşilgöz-Zegerius om Otte voor te dragen als voorzitter. Het college vormt het bestuur van het OM.
Otte volgt Gerrit van der Burg op, die de wettelijke termijn van zes jaar als voorzitter heeft volgemaakt. Van den Burg kwam recentelijk onder vuur te liggen vanwege zijn reactie op het vernietigende rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid over de drie moorden die rond het Marengo-proces zijn gepleegd. Daar bood hij eerder deze maand zijn excuses voor aan, al vond hij niet dat het moest leiden tot direct opstappen.
Van der Burg laat weten "verheugd' te zijn dat Otte hem opvolgt. "Het is goed dat Rinus de komende jaren met zijn grote ervaring het voorzitterschap bekleedt binnen een in korte tijd vernieuwd college. Voor het OM zijn er de komende periode uitdagingen op belangrijke thema’s zoals bijvoorbeeld de wijziging van het stelsel bewaken en beveiligen, de voorbereiding op het nieuwe wetboek van strafvordering en de razendsnelle ontwikkelingen binnen de criminaliteit."
Otte is sinds maart 2016 lid van het College van procureurs-generaal en was daarvoor rechter. Hij was als voorzitter van het gerechtshof betrokken bij een vonnis over Michael P. in 2012, de man die later Anne Faber vermoorde. De nabestaanden van Faber eisten in 2019 dat Otte zou opstappen als lid van het college, maar het OM zag daar toen geen aanleiding toe.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
7 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.
11 uur geleden