Rinus Otte nieuwe voorzitter van College van procureurs-generaal
DEN HAAG (ANP) - Rinus Otte wordt per 1 juni de nieuwe voorzitter van het College van procureurs-generaal, meldt het Openbaar Ministerie. De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het voorstel van justitieminister Dilan Yeşilgöz-Zegerius om Otte voor te dragen als voorzitter. Het college vormt het bestuur van het OM.
Otte volgt Gerrit van der Burg op, die de wettelijke termijn van zes jaar als voorzitter heeft volgemaakt. Van den Burg kwam recentelijk onder vuur te liggen vanwege zijn reactie op het vernietigende rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid over de drie moorden die rond het Marengo-proces zijn gepleegd. Daar bood hij eerder deze maand zijn excuses voor aan, al vond hij niet dat het moest leiden tot direct opstappen.
Van der Burg laat weten "verheugd' te zijn dat Otte hem opvolgt. "Het is goed dat Rinus de komende jaren met zijn grote ervaring het voorzitterschap bekleedt binnen een in korte tijd vernieuwd college. Voor het OM zijn er de komende periode uitdagingen op belangrijke thema’s zoals bijvoorbeeld de wijziging van het stelsel bewaken en beveiligen, de voorbereiding op het nieuwe wetboek van strafvordering en de razendsnelle ontwikkelingen binnen de criminaliteit."
Otte is sinds maart 2016 lid van het College van procureurs-generaal en was daarvoor rechter. Hij was als voorzitter van het gerechtshof betrokken bij een vonnis over Michael P. in 2012, de man die later Anne Faber vermoorde. De nabestaanden van Faber eisten in 2019 dat Otte zou opstappen als lid van het college, maar het OM zag daar toen geen aanleiding toe.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
8 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
11 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
12 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
19 uur geleden