Rins achtste winnaar van dit seizoen in enerverende MotoGP
ALCAÑIZ (ANP) - Het blijft ongemeen spannend in de MotoGP van dit seizoen. De Spanjaard Alex Rins won de Grote Prijs van Aragón. De coureur van Suzuki was al de achtste verschillende winnaar van dit seizoen. Rins bleef nipt zijn landgenoot Alex Márquez (Honda) voor. De jongere broer van regerend wereldkampioen Marc Márquez eindigde voor de tweede keer op rij als tweede.
De Spanjaard Joan Mir deed de beste zaken voor het kampioenschap met zijn derde plaats. De coureur van Suzuki nam de leiding in de WK-stand over van de Fransman Fabio Quartararo. De rijder van Yamaha begon de race van poleposition, maar kon in de race in het geheel niet mee in het tempo. Hij zakte steeds verder naar achteren en arriveerde pas al achttiende.
Rins en Márquez reden magistraal op Motorland Aragón. Rins rukte op vanaf de tiende plaats en kwam op enkele ronden voor het einde aan de leiding. Márquez startte zelfs vanaf de elfde plaats. Hij kroop in de slotfase in het achterwiel van Rins, probeerde hem ook in te halen, maar slaagde daar net niet in.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
13 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
16 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
17 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
19 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
23 uur geleden